Kód motoru

Motor 10CU6Y

Kompletní recenze motoru 10CU6Y: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 66 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~1 905 cm³
Objem
6,4 l/100 km
Ø spotřeba
180 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 126 kg· Produkce 1993-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 31,4 roku (medián 32 let)· Pořadí popularity #2774
Evidováno
366
V provozu
49
Způsobilost na STK
91,8 %
STK kontrol
1 029

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti, z 1 029 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 22,3 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

10CU6Y je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 366 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Peugeot.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 905 cm³ a výkonu 66 kW (89 HP). Vyráběl se v letech 1993–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let5 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let9 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let88,7 %141 kontrol
Stáří 13+ let87,7 %729 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km29 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km86,7 %428 kontrol
200 000–300 000 km87,1 %495 kontrol
Nad 300 000 km77 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 029 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 91,8 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení15× (23,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku14× (22,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12× (19,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav10× (15,9 %)
Obtěžování okolí6× (9,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor 10CU6Y

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada má vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.2
3×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
3×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
3×

Vozidla s motorem 10CU6Y

Značka a modelPočet
Peugeot 306346
Peugeot 306 Xr2
Peugeot 306 Xtdt2
Peugeot Peugeot 3062
Peugeot 2.0 D1
Peugeot 306 2,0d1
Peugeot 306 2.0 Td1
Peugeot 306 2.0 Xtdt1
Peugeot 306 Xr 1, 9td1
Peugeot 306 Xrdt Break1
Peugeot Peugeot 306 2.0 D1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 10CU6Y podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 30692,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 10CU6Y nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Peugeot 306 (1993–2001): 346 kusů
  • Peugeot 306 XR (1993–1994): 2 kusy
  • Peugeot 306 Xtdt (1993–1994): 2 kusy
  • Peugeot Peugeot 306 (1994): 2 kusy
  • Peugeot 2.0 D (1993): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 366 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1994 (156 vozidel).

1994
1993 (89)2001 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj39 vozidel
Plzeňský kraj32 vozidel
Jihočeský kraj27 vozidel
Kraj Vysočina24 vozidel
Jihomoravský kraj21 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 10CU6Y podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod173 016 km
  • medián215 355 km
  • čtvrtina prohlídek nad263 407 km

Z 319 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19938957,3 %
199415661,5 %
19957452,7 %
19963351,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 10CU6Y

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.