Volkswagen Vento 1998

Evidováno
60
Způsobilost na STK
93,4 %
Ø nájezd (medián)
200 915 km
Dovezeno (19 ks)
32 %

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 478 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1998 Volkswagenu Vento má v českých registrech 60 vozů. V provozu zůstává 15 vozů (25,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 19 vozů (31,7 %).

Ročník 199893,4 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Vento 1998 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let87,5 % -
14 let87,1 % -
16 let88,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 66 kW (21,7 %), 1.9 Nafta 81 kW (20,0 %), 1.8 Benzín 66 kW (13,3 %).

Barevně převládá červená-tmavá (23,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (21,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 478 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 93,4 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1997 (91,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 200 915 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 146 484 až 252 593 km. To odpovídá asi 7 176 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku82642,3 %
Brzdové zařízení51726,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení28614,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav21811,2 %
Řízení1075,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
342×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
202×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
150×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
113×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
95×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
93×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
80×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
75×

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Vento 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko10,5 % · 2 vozidla
  • Německo5,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena84,2 % · 16 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj28,2 % · 135 prohlídek
  • Jihomoravský kraj22,8 % · 109 prohlídek
  • Hlavní město Praha20,7 % · 99 prohlídek
  • ostatní28,2 % · 135 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená tmavá23,3 % · 14 vozidel
  • Modrá metalíza21,7 % · 13 vozidel
  • Zelená metalíza15,0 % · 9 vozidel
  • Červená základní11,7 % · 7 vozidel
  • Modrá tmavá8,3 % · 5 vozidel
  • ostatní20,0 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
60,2 %
evidováno u 65 vozů
Airbag
44,4 %
evidováno u 48 vozů
Tažné zařízení
42,6 %
evidováno u 46 vozů
Katalyzátor
38,0 %
evidováno u 41 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 10,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 90,9 %EURO 1 · 9,1 %

Jiné ročníky Volkswagenu Vento

Proklepněte konkrétní Volkswagen Vento 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.