Volkswagen Scirocco 2011

Evidováno
122
Způsobilost na STK
95,5 %
Ø nájezd (medián)
146 826 km
Dovezeno (57 ks)
47 %

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 981 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 161 738 Kčmedián 202 000 Kčdo 241 250 Kč

V roce 2011 eviduje registr Volkswagenu Scirocca 122 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 111 vozů (91,0 %); ze zahraničí dovezeno 57 vozů (46,7 %).

Ročník 201195,5 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Scirocca 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 4,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky93,7 % -
6 let98,3 % -
8 let95,2 % -
10 let95,6 % -
12 let91,1 % -
14 let89,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 118 kW (26,2 %), 1.4 Benzín 90 kW (25,4 %), 2.0 Nafta 103 kW (18,0 %).

Nejčastější barva je bílá (31,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 981 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 146 826 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 92 707 až 192 637 km. To odpovídá asi 9 788 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (38,0 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (46,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15024,0 %
Podvozek a části připevněné k podvozku13521,6 %
Brzdové zařízení12820,5 %
Výhledy8713,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6911,0 %
Obtěžování okolí569,0 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
63×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
53×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
47×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
46×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
42×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
37×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
27×
8
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
23×

Cenový odhad

161 738
od Kč
202 000
medián Kč
241 250
do Kč

Při nájezdu kolem 167 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km310 000 Kč
100 000 km248 000 Kč
150 000 km212 000 Kč
200 000 km177 000 Kč
250 000 km155 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Scirocca ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 202 000 Kč (při mediánovém nájezdu 166 550 km). Běžné rozpětí je od 161 738 do 241 250 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 357 500 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 148 267 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 310 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 155 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Scirocca 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo73,7 % · 42 vozidel
  • Rakousko7,0 % · 4 vozidla
  • Švýcarsko5,3 % · 3 vozidla
  • Francie3,5 % · 2 vozidla
  • Lucembursko3,5 % · 2 vozidla
  • ostatní země5,3 % · 3 vozidla
  • země neurčena1,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha26,1 % · 256 prohlídek
  • Středočeský kraj23,5 % · 231 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj19,0 % · 186 prohlídek
  • ostatní31,4 % · 308 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá31,1 % · 38 vozidel
  • Černá16,4 % · 20 vozidel
  • Modrá11,5 % · 14 vozidel
  • Černá metalíza7,4 % · 9 vozidel
  • Modrá metalíza6,6 % · 8 vozidel
  • ostatní27,0 % · 33 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
25,0 %
evidováno u 70 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 59,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 97,6 %EURO 6 · 2,4 %

Jiné ročníky Volkswagenu Scirocca

Proklepněte konkrétní Volkswagen Scirocco 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.