Volkswagen Eos 2008

Evidováno
185
Způsobilost na STK
95,8 %
Ø nájezd (medián)
142 408 km
Dovezeno (101 ks)
55 %

Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 1 543 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 100 000 Kčmedián 139 990 Kčdo 181 932 Kč

V roce 2008 eviduje registr Volkswagenu Eos 185 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 159 vozů (85,9 %); ze zahraničí dovezeno 101 vozů (54,6 %).

Ročník 200895,8 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Eos 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 18 let klesla plná způsobilost o 3,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,9 % -
6 let98,6 % -
8 let97,2 % -
10 let93,7 % -
12 let94,2 % -
14 let90,8 % -
16 let86,7 % -
18 let92,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 103 kW (54,6 %), 1.4 Benzín 90 kW (16,2 %), 2.0 Benzín 110 kW (8,6 %).

Barevně převládá černá (29,2 %), druhá nejčastější je šedá (15,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 543 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 142 408 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 104 744 až 190 791 km. To odpovídá asi 7 912 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (41,6 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (54,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku40426,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení33221,4 %
Brzdové zařízení28318,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1549,9 %
Výhledy1217,8 %
Identifikace vozidla946,1 %
Řízení885,7 %
Obtěžování okolí775,0 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
135×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
121×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
115×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
110×
5
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
94×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
90×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
74×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
61×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,6 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 133 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 103 kW10195,9 %158 400 Kč

Cenový odhad

100 000
od Kč
139 990
medián Kč
181 932
do Kč

Při nájezdu kolem 138 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km226 000 Kč
100 000 km162 000 Kč
150 000 km134 000 Kč
200 000 km111 000 Kč
250 000 km95 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Eos ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 139 990 Kč (při mediánovém nájezdu 138 000 km). Běžné rozpětí je od 100 000 do 181 932 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 311 940 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 99 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 226 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 95 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Eos 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo74,3 % · 75 vozidel
  • Francie5,0 % · 5 vozidel
  • Itálie5,0 % · 5 vozidel
  • Belgie4,0 % · 4 vozidla
  • Slovensko4,0 % · 4 vozidla
  • ostatní země5,0 % · 5 vozidel
  • země neurčena3,0 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha28,1 % · 433 prohlídek
  • Středočeský kraj26,3 % · 406 prohlídek
  • Ústecký kraj13,1 % · 202 prohlídek
  • ostatní32,5 % · 502 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá29,2 % · 54 vozidel
  • Šedá15,7 % · 29 vozidel
  • Černá metalíza14,1 % · 26 vozidel
  • Stříbrná metalíza7,0 % · 13 vozidel
  • Modrá5,9 % · 11 vozidel
  • ostatní28,1 % · 52 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
28,8 %
evidováno u 109 vozů
Tažné zařízení
11,9 %
evidováno u 45 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 60,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 96,5 %EURO 5 · 2,2 %EURO 3 · 0,9 %EURO 6 · 0,4 %

Jiné ročníky Volkswagenu Eos

Proklepněte konkrétní Volkswagen Eos 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.