Talbot Horizon 1981

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 102 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
102
Způsobilost na STK
90,5 %
Dovezeno (90 ks)
88 %

Způsobilé na 30 dnů 6,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 31 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1981 eviduje registr Talbotu Horizonu 102 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 19 vozů (18,6 %); ze zahraničí dovezeno 90 vozů (88,2 %).

Ročník 198190,5 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem94,5 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín (60,8 %), 1.1 Benzín (18,6 %), 1.3 Benzín (17,6 %).

Barevně převládá červená-základní (23,5 %), druhá nejčastější je bílá (9,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 31 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1981 mělo plnou způsobilost 90,5 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy o 5,0 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 90,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 4,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1980 (85,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Nejčastěji se tento model objevuje ve Středočeském kraji.

Vysoký podíl dovozů (88,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
1×
2
Na karosérii, kabině nebo nástavbě vozidla se vyskytují nebezpečné vnější díly, které mohou způsobit zachycení nebo zranění osob.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.2.1
1×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
1×
Zobrazit další 2 závady
4
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
1×
5
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
1×

Z registru vozidel

Složení Talbotu Horizonu 1981 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 90 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj12,9 % · 4 prohlídky
  • ostatní87,1 % · 27 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní23,5 % · 24 vozidel
  • Bílá9,8 % · 10 vozidel
  • Stříbrná9,8 % · 10 vozidel
  • Modrá metalíza8,8 % · 9 vozidel
  • Červená tmavá6,9 % · 7 vozidel
  • ostatní41,2 % · 42 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
19,0 %
evidováno u 20 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1981 je mezi ročníky Horizonu podprůměrný. Plná způsobilost je o 5,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Talbotu Horizonu

Proklepněte konkrétní Talbot Horizon 1981

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.