Opel Grandland 2018

Evidováno
132
Způsobilost na STK
97,4 %
Ø nájezd (medián)
64 159 km
Dovezeno (32 ks)
24 %

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 538 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 249 734 Kčmedián 283 784 Kčdo 302 000 Kč

V roce 2018 eviduje registr Opelu Grandlandu 132 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 129 vozů (97,7 %); ze zahraničí dovezeno 32 vozů (24,2 %).

Ročník 201897,4 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Opelu Grandlandu 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 4,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,9 %30 000 až 60 000 km
6 let97,8 %50 000 až 100 000 km
8 let92,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 96 kW (65,9 %), 1.6 Nafta 88 kW (22,0 %), 2.0 Nafta 130 kW (7,6 %).

Nejčastější barva je bílá (31,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 538 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 97,4 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 39,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 64 159 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 39 256 až 95 968 km. To odpovídá asi 8 020 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (37,1 %), pak následují Ústecký kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
38×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
30×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
16×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
14×
5
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
12×
6
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
7×
7
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
7×
8
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
6×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,1 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 979 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 96 kW8797,4 %288 116 Kč

Cenový odhad

249 734
od Kč
283 784
medián Kč
302 000
do Kč

Při nájezdu kolem 105 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km308 000 Kč
100 000 km288 000 Kč
150 000 km255 000 Kč
200 000 km208 000 Kč
250 000 km175 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Opel Grandlandu ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 283 784 Kč (při mediánovém nájezdu 105 052 km). Běžné rozpětí je od 249 734 do 302 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 330 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 226 374 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 308 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 175 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Opelu Grandlandu 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo43,8 % · 14 vozidel
  • Francie18,8 % · 6 vozidel
  • Maďarsko12,5 % · 4 vozidla
  • Belgie9,4 % · 3 vozidla
  • Itálie3,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země12,5 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha34,6 % · 186 prohlídek
  • Ústecký kraj30,3 % · 163 prohlídek
  • Jihomoravský kraj28,3 % · 152 prohlídek
  • ostatní6,9 % · 37 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá31,8 % · 42 vozidel
  • Šedá25,0 % · 33 vozidel
  • Modrá20,5 % · 27 vozidel
  • Černá10,6 % · 14 vozidel
  • Červená9,1 % · 12 vozidel
  • ostatní3,0 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
28,8 %
evidováno u 151 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 62,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,4 %EURO 5 · 0,6 %

Majitelé a osud v registru

Z 524 vozů Opelu Grandlandu 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
60,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
86,3 %
vyvezeno 13,5 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Opelu Grandlandu

Proklepněte konkrétní Opel Grandland 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.