Opel Crossland 2024

Evidováno
220
Způsobilost na STK
98,9 %
Ø nájezd (medián)
8 701 km
Dovezeno (11 ks)
5 %

Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 387 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 339 500 Kčmedián 360 000 Kčdo 381 412 Kč

V roce 2024 eviduje registr Opelu Crosslandu 220 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 216 vozů (98,2 %); ze zahraničí dovezeno 11 vozů (5,0 %).

Ročník 202498,9 %
Model celkem97,0 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 81 kW (87,7 %), 1.2 Benzín 96 kW (12,3 %).

Nejčastější barva je bílá (36,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 387 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 98,9 %. Model jako celek dosahuje 97,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 2,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 98,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2023 (100,0 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 8 701 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 1 093 až 15 751 km. To odpovídá asi 4 351 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (46,2 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (5,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
11×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 81 kW19398,8 %360 349 Kč

Cenový odhad

339 500
od Kč
360 000
medián Kč
381 412
do Kč

Při nájezdu kolem 17 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km350 000 Kč
50 000 km326 000 Kč
75 000 km295 000 Kč
100 000 km278 000 Kč
125 000 km260 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Opel Crosslandu ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 360 000 Kč (při mediánovém nájezdu 17 222 km). Běžné rozpětí je od 339 500 do 381 412 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 399 990 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 313 820 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 350 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 260 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Opelu Crosslandu 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie72,7 % · 8 vozidel
  • Slovensko18,2 % · 2 vozidla
  • Maďarsko9,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha19,1 % · 74 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,2 % · 59 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj7,0 % · 27 prohlídek
  • ostatní58,7 % · 227 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá36,4 % · 80 vozidel
  • Červená34,1 % · 75 vozidel
  • Šedá25,0 % · 55 vozidel
  • Černá4,1 % · 9 vozidel
  • Modrá0,5 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
21,2 %
evidováno u 267 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 257 vozů Opelu Crosslandu 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
31,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
98,6 %
vyvezeno 1,4 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Crosslandu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Opelu Crosslandu

Proklepněte konkrétní Opel Crossland 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.