Opel Crossland 2017

Evidováno
207
Způsobilost na STK
96,2 %
Ø nájezd (medián)
53 667 km
Dovezeno (14 ks)
7 %

Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 999 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 183 464 Kčmedián 200 000 Kčdo 216 900 Kč

V roce 2017 eviduje registr Opelu Crosslandu 207 vozů. V provozu jich zůstává 201 vozů (97,1 %); ze zahraničí dovezeno 14 vozů (6,8 %).

Ročník 201796,2 %
Model celkem97,0 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Opelu Crosslandu 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 1,0 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,8 % -
6 let95,8 % -
8 let95,8 %40 000 až 90 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 81 kW (43,5 %), 1.2 Benzín 60 kW (30,9 %), 1.2 Benzín 96 kW (17,4 %).

Nejčastější barva je bílá (42,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 999 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 96,2 %. Model jako celek dosahuje 97,0 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 40,2 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 53 667 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 32 511 až 78 441 km. To odpovídá asi 5 963 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (39,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.

Podíl dovozů (6,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení10467,5 %
Obtěžování okolí5032,5 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
69×
2
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
19×
3
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
16×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
16×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
14×
6
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
14×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
13×
8
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
11×

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 81 kW9096,3 %200 181 Kč
1.2 Benzín 60 kW6496,6 %194 950 Kč

Cenový odhad

183 464
od Kč
200 000
medián Kč
216 900
do Kč

Při nájezdu kolem 96 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km235 000 Kč
75 000 km208 000 Kč
100 000 km197 000 Kč
125 000 km185 000 Kč
150 000 km172 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Opel Crosslandu ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 200 000 Kč (při mediánovém nájezdu 96 124 km). Běžné rozpětí je od 183 464 do 216 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 231 603 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 164 030 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 235 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 172 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Opelu Crosslandu 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo64,3 % · 9 vozidel
  • Francie14,3 % · 2 vozidla
  • Belgie7,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena14,3 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj21,5 % · 215 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj17,0 % · 170 prohlídek
  • Hlavní město Praha16,5 % · 165 prohlídek
  • ostatní44,9 % · 449 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá42,0 % · 87 vozidel
  • Červená17,4 % · 36 vozidel
  • Šedá16,9 % · 35 vozidel
  • Modrá11,6 % · 24 vozidel
  • Hnědá10,1 % · 21 vozidel
  • ostatní1,9 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
21,0 %
evidováno u 133 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 53,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 97,4 %EURO 5 · 1,8 %EURO 3 · 0,3 %EURO 4 · 0,3 %EURO 1 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 634 vozů Opelu Crosslandu 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
47,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,9 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
84,5 %
vyvezeno 15,0 % · zaniklo 0,3 %

Jiné ročníky Opelu Crosslandu

Proklepněte konkrétní Opel Crossland 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.