MG HS 2024

Evidováno
156
Způsobilost na STK
99,3 %
Ø nájezd (medián)
6 816 km
Dovezeno (4 ks)
3 %

Způsobilé na 30 dnů 0,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti, z 288 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 467 808 Kčmedián 499 790 Kčdo 562 832 Kč

Ročník 2024 MG HS má v českých registrech 156 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 155 vozů (99,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 4 vozy (2,6 %).

Ročník 202499,3 %
Model celkem99,3 %
Značka celkem98,0 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 119 kW (55,1 %), 1.5 Benzín 125 kW (41,7 %), 1.5 Benzín 105 kW (3,2 %).

Barevně převládá šedá (28,2 %), druhá nejčastější je červená (26,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 288 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,3 %. Model jako celek dosahuje 99,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 99,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 6 816 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 2 687 až 17 268 km. To odpovídá asi 3 408 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (44,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (2,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
2
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
2×
3
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
Zobrazit další 1 závadu
4
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 119 kW8699,4 %486 100 Kč
1.5 Benzín 125 kW6599,2 %599 900 Kč

Cenový odhad

467 808
od Kč
499 790
medián Kč
562 832
do Kč

Při nájezdu kolem 22 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km495 000 Kč
50 000 km462 000 Kč
75 000 km433 000 Kč
100 000 km401 000 Kč
125 000 km387 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena MG HS ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 499 790 Kč (při mediánovém nájezdu 21 970 km). Běžné rozpětí je od 467 808 do 562 832 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 636 054 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 450 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 495 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 387 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení MG HS 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo75,0 % · 3 vozidla
  • Polsko25,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha15,3 % · 44 prohlídek
  • Středočeský kraj9,7 % · 28 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,0 % · 26 prohlídek
  • ostatní66,0 % · 190 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá28,2 % · 44 vozidel
  • Červená26,9 % · 42 vozidel
  • Modrá16,0 % · 25 vozidel
  • Černá15,4 % · 24 vozidel
  • Bílá13,5 % · 21 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
23,2 %
evidováno u 137 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 590 vozů MG HS 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
49,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,4 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
99,3 %
vyvezeno 0,7 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky MG HS

Proklepněte konkrétní MG HS 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.