MG HS

Evidováno
548
V provozu
533
Způsobilost na STK
99,3 %
Ø stáří
1,6 roku

Způsobilé na 30 dnů 0,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti, z 991 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenové rozpětí podle ročníkuod 439 900 Kčmedián 683 900 Kčdo 739 990 Kč

V českých registrech u MG HS celkem je evidováno 548 vozů. V provozu jich zůstává 533 vozů (97,3 %). Model je v datech zaznamenán od ročníku 2023 do 2026, tedy napříč 4 lety výroby. Nejvíce registrací spadá na rok 2025 (218 vozů).

Způsobilost HS na STK podle ročníku

Křivka stárnutí: jak se mění způsobilost na STK u jednotlivých ročníků HS.

80 %85 %90 %95 %100 %202320252023: 99,5 % z 222 prohlídek2024: 99,3 % z 288 prohlídek2025: 99,2 % z 387 prohlídek

Z 897 STK prohlídek za roky 2023–2025.

Spolehlivost napříč ročníky

Napříč ročníky se plná způsobilost pohybuje od 99,2 % po 99,5 %. Celkový vážený průměr modelu je 99,3 %. Nižší způsobilost u starších ročníků ale neznamená horší model. Po dvaceti a více letech provozu nastupuje koroze, opotřebení podvozku a elektroniky, a to se na STK projevuje bez ohledu na původní kvalitu.

Plnou způsobilost mělo 99,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti).

Ročníky HS

RočníkVozidelSTKNájezd~cena
20265898,9 %–739 990 Kč
202521899,2 %11 tis. km700 000 Kč
202415699,3 %7 tis. km499 790 Kč
202311599,6 %17 tis. km439 900 Kč

Ceny platí pro nájezd obvyklý u daného ročníku; cenu podle nájezdu najdete na stránce ročníku.

Motorizace a jak si vedou na STK

Všechny ročníky dohromady. Podíl je spočítaný ze všech prohlídek dané motorizace, ne průměrem přes roky, aby motor nabízený deset let nevážil stejně jako ten dvouletý.

MotorizaceVozůZpůsobilost na STK
1.5 Benzín 125 kWkód 15FDE27299,2 %
1.5 Benzín 119 kWkód 15E4E20899,5 %

Motorizace v praxi

V registrech jsou u HS nejčastější motorizace: benzín 125 kW (49,7 %), benzín 119 kW (38,0 %), benzín 105 kW (12,2 %). Složení motorů je dominantně benzínové. Benzín převažuje nad naftou (podíl nafty 0,0 %).

Cenové rozpětí podle ročníku
439 900 - 739 990 Kč· medián 683 900 Kč
Ocenit konkrétní kus →

Cena ojetých kusů

Mediánové ceny ojetých MG HS sahají od 439 900 Kč u nejstarších ročníků až po 739 990 Kč u nejnovějších. Napříč celou nabídkou je medián 683 900 Kč.

Co u tohoto modelu eviduje registr

Tažné zařízení
20,1 %
evidováno u 407 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů tohoto modelu, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 98,8 % vozů tohoto modelu; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,2 %EURO 1 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 2 021 vozů MG HS v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý model, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
60,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
92,5 %
vyvezeno 7,5 % · zaniklo 0,0 %

Z registru vozidel

Složení MG HS podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo53,3 % · 8 vozidel
  • Maďarsko13,3 % · 2 vozidla
  • Polsko13,3 % · 2 vozidla
  • Slovensko13,3 % · 2 vozidla
  • Itálie6,7 % · 1 vozidlo

Provoz a původ

Průměrný HS v registru má 1,6 roku. Dovezených kusů je 15 (2,7 %), což je mírně pod průměrem trhu.

Proklepněte konkrétní MG HS

Získejte historii najetých kilometrů, STK záznamy a počet majitelů z oficiálních registrů.