Mercedes-Benz GLS 2019

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 57 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
57
Způsobilost na STK
97,8 %
Ø nájezd (medián)
79 126 km
Dovezeno (9 ks)
16 %

Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 270 prohlídek)

Cenový odhadod 999 580 Kčmedián 1 350 415 Kčdo 1 490 000 Kč

V roce 2019 eviduje registr Mercedes-Benz GLS 57 vozů. V provozu jich zůstává 53 vozů (93,0 %); ze zahraničí dovezeno 9 vozů (15,8 %).

Ročník 201997,8 %
Model celkem97,5 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 243 kW (50,9 %), 3.0 Nafta 190 kW (43,9 %), 2.9 Nafta 210 kW (5,3 %).

Nejčastější barva je černá (38,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 270 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 97,8 %. Model jako celek dosahuje 97,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 79 126 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 50 590 až 119 933 km. To odpovídá asi 11 304 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (53,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
8×
2
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
6×
3
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
2×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×
6
Brzdové obložení nebo brzdové destičky jsou poškozené nebo zjevně nadměrně opotřebované nebo indikátory opotřebení signalizují opotřebení pod minimální hodnotu stanovenou výrobcem.
Brzdové zařízení · kód 1.1.13.1.1
2×
7
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
2×
8
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.9
1×

Cenový odhad

999 580
od Kč
1 350 415
medián Kč
1 490 000
do Kč

Při nájezdu kolem 133 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km1 688 000 Kč
100 000 km1 455 000 Kč
150 000 km1 286 000 Kč
200 000 km1 127 000 Kč
250 000 km1 127 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz GLS ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 350 415 Kč (při mediánovém nájezdu 133 330 km). Běžné rozpětí je od 999 580 do 1 490 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 578 952 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 849 140 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 1 688 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 1 127 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz GLS 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo77,8 % · 7 vozidel
  • Slovensko22,2 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha53,6 % · 149 prohlídek
  • Středočeský kraj25,2 % · 70 prohlídek
  • Jihomoravský kraj21,2 % · 59 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá37,3 % · 22 vozidel
  • Šedá32,2 % · 19 vozidel
  • Bílá11,9 % · 7 vozidel
  • Modrá11,9 % · 7 vozidel
  • Červená6,8 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
70,0 %
evidováno u 119 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 73,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz GLS

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz GLS 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.