Mercedes-Benz EQ Series 2022

Evidováno
133
Způsobilost na STK
98,9 %
Ø nájezd (medián)
34 999 km
Dovezeno (56 ks)
42 %

Způsobilé na 30 dnů 1,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti, z 371 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mercedes-Benz EQ Series ročníku 2022 eviduje registr 133 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. Aktivně jezdí 125 vozů (94,0 %), dovoz tvoří 42,1 % ročníku (56 vozů).

Ročník 202298,9 %
Model celkem99,2 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz EQ Series 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace Elektro 300 kW (18,0 %), Elektro 215 kW (14,3 %), Elektro 140 kW (11,3 %).

Nejčastější barva je šedá (32,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 371 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 98,9 %. Model jako celek dosahuje 99,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 34 999 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 13 884 až 62 005 km. To odpovídá asi 8 750 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (47,0 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (42,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
9×
2
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
3×
3
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
3×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
2×
6
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
7
Na karosérii, kabině nebo nástavbě vozidla se vyskytují nebezpečné vnější díly, které mohou způsobit zachycení nebo zranění osob.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.2.1
1×
8
Uchycení tabulky registrační značky není spolehlivé, takže tabulka registrační značky může upadnout.
Identifikace vozidla · kód 0.1.2.2
1×

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz EQ Series 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo83,9 % · 47 vozidel
  • Rakousko5,4 % · 3 vozidla
  • Belgie3,6 % · 2 vozidla
  • Švédsko1,8 % · 1 vozidlo
  • Ukrajina1,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena3,6 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha47,0 % · 182 prohlídek
  • Jihomoravský kraj28,2 % · 109 prohlídek
  • Středočeský kraj24,8 % · 96 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá31,6 % · 43 vozidel
  • Bílá27,9 % · 38 vozidel
  • Černá25,7 % · 35 vozidel
  • Červená7,4 % · 10 vozidel
  • Modrá7,4 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
20,0 %
evidováno u 98 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 75,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz EQ Series

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz EQ Series 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.