Hyundai Scoupe 1993

Evidováno
213
Způsobilost na STK
94,6 %
Ø nájezd (medián)
130 770 km
Dovezeno (133 ks)
62 %

Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 404 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 36,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Hyundai Scoupe ročníku 1993 eviduje registr 213 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 34 vozů (16,0 %), dovoz tvoří 62,4 % ročníku (133 vozů).

Ročník 199394,6 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem94,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín (93,4 %), 1.5 Benzín 65 kW (4,2 %), 1.5 Benzín 85 kW (2,3 %).

Barevně převládá černá (25,4 %), druhá nejčastější je červená-základní (22,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 404 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 94,6 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (96,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 130 770 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 106 571 až 161 589 km. To odpovídá asi 3 963 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,0 %), pak následují Královéhradecký kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (62,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
12×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
10×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
8×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
8×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
6×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
6×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
5×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
5×

Z registru vozidel

Složení Hyundai Scoupe 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,5 % · 2 vozidla
  • země neurčena98,5 % · 131 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj3,5 % · 14 prohlídek
  • Královéhradecký kraj3,2 % · 13 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj2,0 % · 8 prohlídek
  • ostatní91,3 % · 369 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá25,4 % · 54 vozidel
  • Červená základní22,1 % · 47 vozidel
  • Modrá metalíza14,1 % · 30 vozidel
  • Červená metalíza12,7 % · 27 vozidel
  • Modrá tmavá7,0 % · 15 vozidel
  • ostatní18,8 % · 40 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
55,1 %
evidováno u 118 vozů
Tažné zařízení
5,6 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Hyundai Scoupe

Proklepněte konkrétní Hyundai Scoupe 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.