Fiat Barchetta 2000
Způsobilé na 30 dnů 9,1 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 10,5 % bez plné způsobilosti, z 583 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 109 000 Kčmedián 154 000 Kčdo 239 334 Kč
Ročník 2000 Fiatu Barchetty má v českých registrech 71 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 55 vozů (77,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 65 vozů (91,5 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.7 Benzín 96 kW (100,0 %).
Barevně převládá šedá-metal (14,1 %), druhá nejčastější je černá-metal (12,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 583 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 88,8 %. Model jako celek dosahuje 91,6 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 88,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 9,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 10,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,7 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1999 (92,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 112 471 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 82 686 až 137 915 km. To odpovídá asi 4 326 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (51,4 %), pak následují Olomoucký kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (91,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 314 | 35,2 % |
| Brzdové zařízení | 236 | 26,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 180 | 20,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 97 | 10,9 % |
| Řízení | 65 | 7,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2000
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.7 Benzín 96 kW | 71 | 88,8 % | 165 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 91 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 208 000 Kč |
| 75 000 km | 181 000 Kč |
| 100 000 km | 145 000 Kč |
| 125 000 km | 130 000 Kč |
| 150 000 km | 118 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Fiat Barchetty ročníku 2000 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 154 000 Kč (při mediánovém nájezdu 91 300 km). Běžné rozpětí je od 109 000 do 239 334 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 254 662 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 87 900 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 208 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 118 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fiatu Barchetty 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo41,5 % · 27 vozidel
- Itálie4,6 % · 3 vozidla
- země neurčena53,8 % · 35 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj22,0 % · 128 prohlídek
- Olomoucký kraj10,5 % · 61 prohlídek
- Moravskoslezský kraj10,3 % · 60 prohlídek
- ostatní57,3 % · 334 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza14,1 % · 10 vozidel
- Černá metalíza12,7 % · 9 vozidel
- Černá11,3 % · 8 vozidel
- Stříbrná9,9 % · 7 vozidel
- Červená základní8,5 % · 6 vozidel
- ostatní43,7 % · 31 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 32,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2000 je mezi ročníky Barchetty podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Fiat Barchettu 2000
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.