Austin Allegro 1977

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 313 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
313
Způsobilost na STK
89,8 %
Dovezeno (223 ks)
71 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 5,6 % (celkem 8,5 % bez plné způsobilosti, z 71 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1977 Austinu Allegra má v českých registrech 313 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu zůstává 58 vozů (18,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 223 vozů (71,2 %).

Ročník 197789,8 %
Model celkem91,4 %
Značka celkem93,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín (92,0 %), 1.3 Benzín (5,1 %), 1.5 Benzín 51 kW (2,9 %).

Barevně převládá červená-základní (28,1 %), druhá nejčastější je bílá (17,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 71 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1977 mělo plnou způsobilost 89,8 %. Model jako celek dosahuje 91,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 89,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 5,6 % ze všech prohlídek (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1976 (88,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (50,0 %), pak následují Zlínský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (71,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Nesvítí některý povinný světlomet.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.3
1×
2
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
1×
3
Brzdová hadice zkroucená, popraskaná nebo odřená tak, že je zasažena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.2
1×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost převodky řízení.
Řízení · kód 2.1.1.5.1
1×
5
Některý prvek nebo zařízení ze systému dveřních zámků nebo dveřních závěsů nebo otočného mechanismu zavírání dveří autobusu je uvolněný, poškozený nebo opotřebovaný, ale tato závada neovlivňuje bezpečnost a provozní vlastnosti dveří.
Další prohlídky vozidel k dopravě osob kategorie M2 a M3 · kód 9.1.1.2.3
1×
6
Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance.
Řízení · kód 2.4.1
1×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
1×
8
Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.11.3.1
1×

Z registru vozidel

Složení Austinu Allegra 1977 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 223 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj2,8 % · 2 prohlídky
  • Hlavní město Praha1,4 % · 1 prohlídka
  • Zlínský kraj1,4 % · 1 prohlídka
  • ostatní94,4 % · 67 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní28,1 % · 88 vozidel
  • Bílá17,6 % · 55 vozidel
  • Červená tmavá8,6 % · 27 vozidel
  • Žlutá základní7,3 % · 23 vozidel
  • Zelená základní4,2 % · 13 vozidel
  • ostatní34,2 % · 107 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
12,7 %
evidováno u 40 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1977 je mezi ročníky Allegra podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Austinu Allegra

Proklepněte konkrétní Austin Allegro 1977

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.