Austin Allegro 1976

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 332 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
332
Způsobilost na STK
88,6 %
Dovezeno (285 ks)
86 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 1,9 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 52 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Austin Allegro ročníku 1976 má v ČR 332 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. V provozu jich zůstává 64 vozů (19,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 85,8 % (285 vozů).

Ročník 197688,6 %
Model celkem91,4 %
Značka celkem93,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín (95,8 %), 1.3 Benzín (2,7 %), 1.5 Benzín 51 kW (1,5 %).

Barevně převládá červená-základní (27,4 %), druhá nejčastější je bílá (17,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 52 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1976 mělo plnou způsobilost 88,6 %. Model jako celek dosahuje 91,4 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 88,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,9 % ze všech prohlídek (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Nejvíc kusů je v Olomouckém kraji (50,0 %), pak následují Jihočeský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (85,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×

Z registru vozidel

Složení Austinu Allegra 1976 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 285 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Olomoucký kraj3,8 % · 2 prohlídky
  • Hlavní město Praha1,9 % · 1 prohlídka
  • Jihočeský kraj1,9 % · 1 prohlídka
  • ostatní92,3 % · 48 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní27,4 % · 91 vozidel
  • Bílá17,8 % · 59 vozidel
  • Žlutá základní8,4 % · 28 vozidel
  • Červená tmavá5,7 % · 19 vozidel
  • Zelená základní5,4 % · 18 vozidel
  • ostatní35,2 % · 117 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
14,2 %
evidováno u 46 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1976 je mezi ročníky Allegra podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Austinu Allegra

Proklepněte konkrétní Austin Allegro 1976

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.