Audi Q8 2019
Způsobilé na 30 dnů 1,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti, z 763 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 975 200 Kčmedián 1 060 610 Kčdo 1 180 104 Kč
V roce 2019 eviduje registr Audi Q8 197 vozů. V provozu jich zůstává 167 vozů (84,8 %); ze zahraničí dovezeno 37 vozů (18,8 %).
Jak ročník stárne
Audi Q8 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 100,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 210 kW (93,9 %), 3.0 Benzín 250 kW (6,1 %).
Nejčastější barva je černá (31,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 763 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 98,8 %. Model jako celek dosahuje 98,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 98,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2018 (95,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 39,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 83 845 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 46 833 až 121 304 km. To odpovídá asi 11 978 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (48,9 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 210 kW | 185 | 98,9 % | 1 062 160 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 133 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 1 317 000 Kč |
| 100 000 km | 1 164 000 Kč |
| 150 000 km | 1 004 000 Kč |
| 200 000 km | 881 000 Kč |
| 250 000 km | 881 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Audi Q8 ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 060 610 Kč (při mediánovém nájezdu 132 590 km). Běžné rozpětí je od 975 200 do 1 180 104 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 299 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 849 963 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 1 317 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 881 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Audi Q8 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo83,8 % · 31 vozidel
- Itálie5,4 % · 2 vozidla
- Rakousko5,4 % · 2 vozidla
- Dánsko2,7 % · 1 vozidlo
- země neurčena2,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha47,8 % · 365 prohlídek
- Středočeský kraj25,0 % · 191 prohlídek
- Moravskoslezský kraj24,9 % · 190 prohlídek
- ostatní2,2 % · 17 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá31,0 % · 61 vozidel
- Šedá27,4 % · 54 vozidel
- Bílá15,2 % · 30 vozidel
- Modrá12,7 % · 25 vozidel
- Oranžová10,2 % · 20 vozidel
- ostatní3,6 % · 7 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 69,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 549 vozů Audi Q8 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Audi Q8 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.