Kód motoru

Motor TE

Kompletní recenze motoru TE: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 81 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 91 B
Palivo
81 kW
Výkon (110 k)
~1 793 cm³
Objem
9,1 l/100 km
Ø spotřeba
211 g/km
Ø CO₂
195 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 198 kg· Produkce 1998-2003· Ø stáří provozovaných vozidel 25,6 roku (medián 26 let)· Pořadí popularity #3578
Evidováno
187
V provozu
25
Způsobilost na STK
88,3 %
STK kontrol
1 018

Způsobilé na 30 dnů 7,9 % · Nezpůsobilé 2,2 % (celkem 10,0 % bez plné způsobilosti, z 1 018 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 14,3 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

TE je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 187 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Kia.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 793 cm³ a výkonu 81 kW (110 HP). Vyráběl se v letech 1998–2003.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let3 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let46 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let86,1 %388 kontrol
Stáří 13+ let86,8 %508 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km86,4 %162 kontrol
100 000–200 000 km86,4 %668 kontrol
200 000–300 000 km88,0 %125 kontrol
Nad 300 000 km8 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 018 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 88,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení52× (35,6 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení33× (22,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku27× (18,5 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav21× (14,4 %)
Identifikace vozidla4× (2,7 %)

Nejčastější závady STK pro motor TE

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
8×
B
Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.4.1.1
6×
B
Na vozidle, je-li vyžadováno, chybí kryt kola/blatník nebo je kryt kola/blatník uvolněný, nadměrně zkorodovaný nebo poškozený tak, že neplní svoji funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.2
5×

Vozidla s motorem TE

Značka a modelPočet
Kia Shuma147
Kia Shuma Ii34
Kia Kia Shuma Ii3
Kia Sephia2
Kia Kia Shuma Ii.1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru TE podle modelu.

Značka a modelSTK
Kia Shuma90,7 %
Kia Shuma II84,9 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód TE nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Kia Shuma (1998–2003): 147 kusů
  • Kia Shuma II (1998–2004): 34 kusů
  • Kia Kia Shuma II (2003): 3 kusy
  • Kia Sephia (1999–2000): 2 kusy
  • Kia Kia Shuma Ii. (2003): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 173 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1999 (51 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 14 vozidel s tímto motorem.

1999
1998 (21)2004 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj29 vozidel
Ústecký kraj22 vozidel
Moravskoslezský kraj21 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem TE podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod111 017 km
  • medián147 000 km
  • čtvrtina prohlídek nad179 699 km

Z 959 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19982181,0 %
19995152,9 %
20004158,5 %
20032524,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem TE

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.