Kód motoru

Motor T9CE

Kompletní recenze motoru T9CE: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 154 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
154 kW
Výkon (209 k)
~1 997 cm³
Objem
5,9 l/100 km
Ø spotřeba
151 g/km
Ø CO₂
211 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 950 kg· Produkce 2016-2018· Ø stáří provozovaných vozidel 8,8 roku (medián 9 let)· Pořadí popularity #2088· Pořadí spolehlivosti #608 z 2 382
Evidováno
650
V provozu
604
Způsobilost na STK
96,6 %
STK kontrol
3 038

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 3 038 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

T9CE je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 650 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 997 cm³ a výkonu 154 kW (209 HP). Vyráběl se v letech 2016–2018.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let95,6 %494 kontrol
Stáří 4–7 let97,7 %2 506 kontrol
Stáří 8–12 let96,9 %1 143 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,4 %1 935 kontrol
100 000–200 000 km97,3 %1 954 kontrol
200 000–300 000 km96,3 %214 kontrol
Nad 300 000 km12 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 038 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla44× (31,4 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav29× (20,7 %)
Obtěžování okolí21× (15,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení19× (13,6 %)
Brzdové zařízení9× (6,4 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru T9CE zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1B1,9×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,1 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor T9CE

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
15×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
9×
B
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
4×

Vozidla s motorem T9CE

Značka a modelPočet
Ford Edge648
Ford Edge Sport1
Ford Edge ST Line1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru T9CE podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Edge96,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód T9CE nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Edge (2016–2019): 648 kusů
  • Ford Edge Sport: 1 kus
  • Ford Edge ST Line (2018): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 216 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2017 (113 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 434 vozidel s tímto motorem.

2017
2016 (44)2019 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha92 vozidel
Středočeský kraj91 vozidel
Jihomoravský kraj77 vozidel
Moravskoslezský kraj65 vozidel
Jihočeský kraj43 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem T9CE podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod70 144 km
  • medián104 339 km
  • čtvrtina prohlídek nad142 541 km

Z 4 169 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20164438,6 %
201711337,2 %
20185754,4 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem T9CE

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.