Kód motoru

Motor T8

Kompletní recenze motoru T8: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 85 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 793 cm³
Objem
9,4 l/100 km
Ø spotřeba
220 g/km
Ø CO₂
184 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 1 386 kg· Produkce 1996-2001· Ø stáří provozovaných vozidel 27 let (medián 27 let)· Pořadí popularity #3723
Evidováno
166
V provozu
29
Způsobilost na STK
93,7 %
STK kontrol
666

Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 666 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 18,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

T8 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 166 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Kia.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 793 cm³ a výkonu 85 kW (115 HP). Vyráběl se v letech 1996–2001.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let3 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let26 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let85,7 %259 kontrol
Stáří 13+ let92,4 %353 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km88,7 %106 kontrol
100 000–200 000 km89,1 %487 kontrol
200 000–300 000 km64 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km6 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 666 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,7 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5× (41,7 %)
Brzdové zařízení4× (33,3 %)
Jiné vybavení1× (8,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1× (8,3 %)
Výhledy1× (8,3 %)

Vozidla s motorem T8

Značka a modelPočet
Kia Clarus156
Kia Clarus Slx3
Kia Carens2
Kia Clarus 1.81
Kia Clarus 1.8 16v Slx1
Kia Clarus 1.8 I1
Kia Clarus 16v1
Kia Clarus Slx - Gc1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru T8 podle modelu.

Značka a modelSTK
Kia Clarus93,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód T8 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Kia Clarus (1996–2007): 156 kusů
  • Kia Clarus Slx (1998–2000): 3 kusy
  • Kia Carens: 2 kusy
  • Kia Clarus 1.8 (1997): 1 kus
  • Kia Clarus 1.8 16v Slx (1997): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 161 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1999 (72 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 5 vozidel s tímto motorem.

1999
1996 (8)2007 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj20 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem T8 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod117 954 km
  • medián151 071 km
  • čtvrtina prohlídek nad184 592 km

Z 1 546 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199830100,0 %
19997273,6 %
20003090,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem T8

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.