Kód motoru

Motor SFCE

Kompletní recenze motoru SFCE: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 74 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
74 kW
Výkon (101 k)
~998 cm³
Objem
5,9 l/100 km
Ø spotřeba
134 g/km
Ø CO₂
173 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 311 kg· Produkce 2019-2023· Ø stáří provozovaných vozidel 5,4 roku (medián 6 let)· Pořadí popularity #2417
Evidováno
496
V provozu
322
Způsobilost na STK
96,8 %
STK kontrol
1 220

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 1 220 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

SFCE je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 496 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o benzinový tříválec o objemu 998 cm³ a výkonu 74 kW (100 HP). Vyráběl se v letech 2019–2023.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let92,7 %246 kontrol
Stáří 4–7 let97,5 %851 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,5 %772 kontrol
100 000–200 000 km95,9 %147 kontrol
200 000–300 000 km8 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 220 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,8 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla18× (36,0 %)
Výhledy8× (16,0 %)
Brzdové zařízení7× (14,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6× (12,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6× (12,0 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,8 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 390 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Vozidla s motorem SFCE

Značka a modelPočet
Ford Tourneo Courier281
Ford Transit Courier213
Ford Tonero Courier1
Ford Transit Courier/zásahový1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru SFCE podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Tourneo Courier97,5 %
Ford Transit Courier95,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód SFCE nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Tourneo Courier (2019): 281 kusů
  • Ford Transit Courier (2019–2024): 213 kusů
  • Ford Tonero Courier: 1 kus
  • Ford Transit Courier/zásahový: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 105 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2019 (62 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 391 vozidel s tímto motorem.

2019
2019 (62)2024 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj84 vozidel
Ústecký kraj52 vozidel
Hlavní město Praha51 vozidel
Jihočeský kraj29 vozidel
Moravskoslezský kraj28 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem SFCE podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod30 133 km
  • medián50 663 km
  • čtvrtina prohlídek nad79 717 km

Z 956 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
2019621,6 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem SFCE

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.