Kód motoru

Motor QR25

Kompletní recenze motoru QR25: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 121 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
121 kW
Výkon (165 k)
~2 488 cm³
Objem
9,5 l/100 km
Ø spotřeba
227 g/km
Ø CO₂
185 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 598 kg· Produkce 2003-2012· Ø stáří provozovaných vozidel 19,7 roku (medián 21 let)· Pořadí popularity #2842
Evidováno
348
V provozu
238
Způsobilost na STK
90,9 %
STK kontrol
2 602

Způsobilé na 30 dnů 7,9 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 8,7 % bez plné způsobilosti, z 2 602 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

QR25 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 348 vozidel s tímto kódem - u značek Nissan a Suzuki.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 2 488 cm³ a výkonu 121 kW (164 HP). Vyráběl se v letech 2003–2012.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let66 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let93,7 %412 kontrol
Stáří 8–12 let90,8 %729 kontrol
Stáří 13+ let91,6 %1 922 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km94,6 %422 kontrol
100 000–200 000 km91,6 %1 665 kontrol
200 000–300 000 km91,0 %903 kontrol
Nad 300 000 km88,6 %131 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 602 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 90,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení153× (32,1 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav87× (18,3 %)
Brzdové zařízení74× (15,5 %)
Obtěžování okolí45× (9,5 %)
Identifikace vozidla41× (8,6 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,7 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor QR25

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
15×
B
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
13×

Vozidla s motorem QR25

Značka a modelPočet
Nissan X-Trail 2.5131
Nissan X-Trail 2.5 A/t113
Nissan X-Trail61
Nissan Rogue11
Nissan X-Trail 2.5 Cvt10
Nissan Navara7
Nissan Nissan X-Trail5
Nissan Altima3
Nissan Altima SL1
Nissan Rogue 2.51
Nissan Rogue Sv Awd1
Nissan Rouge1
Nissan Rouch1
Nissan X-Trial1
Suzuki Equator Comfort Ext Cab 2 Wd1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru QR25 podle modelu.

Značka a modelSTK
Nissan X-Trail 2.5 A/t92,6 %
Nissan X-Trail 2.590,6 %
Nissan X-Trail90,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód QR25 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Nissan X-Trail 2.5 (2002–2013): 131 kusů
  • Nissan X-Trail 2.5 A/t (2003–2008): 113 kusů
  • Nissan X-Trail (2003–2021): 61 kusů
  • Nissan Rogue (2010–2014): 11 kusů
  • Nissan X-Trail 2.5 Cvt (2007–2009): 10 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 212 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2004 (58 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 136 vozidel s tímto motorem.

2004
2002 (1)2021 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj40 vozidel
Středočeský kraj40 vozidel
Moravskoslezský kraj38 vozidel
Hlavní město Praha26 vozidel
Plzeňský kraj25 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem QR25 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod127 614 km
  • medián172 136 km
  • čtvrtina prohlídek nad213 987 km

Z 3 073 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20034447,7 %
20045829,3 %
20054124,4 %
20062045,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem QR25

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.