Kód motoru

Motor P02X

Kompletní recenze motoru P02X: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 125 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
125 kW
Výkon (170 k)
~1 996 cm³
Objem
8,6 l/100 km
Ø spotřeba
226 g/km
Ø CO₂
179 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N1G· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 2 261 kg· Produkce 2023-2026· Ø stáří provozovaných vozidel 1,4 roku (medián 1 rok)· Pořadí popularity #1870
Evidováno
763
V provozu
733
Způsobilost na STK
99,5 %
STK kontrol
866

Způsobilé na 30 dnů 0,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti, z 866 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

P02X je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 763 vozidel s tímto kódem - u značek Ford a Volkswagen.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 996 cm³ a výkonu 125 kW (170 HP). Vyráběl se v letech 2023–2026.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let95,0 %139 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km3 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 866 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla4× (100,0 %)

Vozidla s motorem P02X

Značka a modelPočet
Ford Ranger631
Volkswagen Amarok129
Ford Ranger Multitel3

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru P02X podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Ranger99,6 %
Volkswagen Amarok99,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód P02X nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Ranger (2023–2026): 631 kusů
  • Volkswagen Amarok (2023–2026): 129 kusů
  • Ford Ranger Multitel (2025): 3 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 125 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2025 (52 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 638 vozidel s tímto motorem.

2025
2023 (18)2026 (29)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj22 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem P02X podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod3 360 km
  • medián8 292 km
  • čtvrtina prohlídek nad21 830 km

Z 111 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
2024260,0 %
2025525,8 %
2026296,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem P02X

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.