Kód motoru

Motor OPEL X16 SZ KAT

Kompletní recenze motoru OPEL X16 SZ KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 52 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
52 kW
Výkon (71 k)
~1 598 cm³
Objem
6,6 l/100 km
Ø spotřeba
170 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 985 kg· Produkce 1991-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 31,3 roku (medián 31 let)· Pořadí popularity #1955· Pořadí spolehlivosti #1566 z 2 382
Evidováno
720
V provozu
64
Způsobilost na STK
93,3 %
STK kontrol
2 327

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 2 327 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

OPEL X16 SZ KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 720 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 598 cm³ a výkonu 52 kW (70 HP). Vyráběl se v letech 1991–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let6 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let29 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let85,7 %378 kontrol
Stáří 13+ let90,8 %1 580 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km92,3 %142 kontrol
100 000–200 000 km90,4 %1 572 kontrol
200 000–300 000 km85,9 %503 kontrol
Nad 300 000 km22 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 327 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení40× (27,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení37× (25,2 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav28× (19,0 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku19× (12,9 %)
Obtěžování okolí11× (7,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor OPEL X16 SZ KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
7×
B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
4×

Vozidla s motorem OPEL X16 SZ KAT

Značka a modelPočet
Opel Astra 1.6592
Opel Astra94
Opel Astra 1.6 I21
Opel Opel Astra 1.6.i3
Opel Astra 1,6 I1
Opel Astra 1.6i1
Opel Astra Hb1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru OPEL X16 SZ KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Astra 1.693,6 %
Opel Astra92,3 %
Opel Astra 1.6 I93,3 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód OPEL X16 SZ KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Astra 1.6 (1991–2003): 592 kusů
  • Opel Astra (1992–1998): 94 kusů
  • Opel Astra 1.6 I (1992–2001): 21 kusů
  • Opel Opel Astra 1.6.i (1994–1997): 3 kusy
  • Opel Astra 1,6 I (1997): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 720 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1995 (195 vozidel).

1995
1991 (15)2003 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj62 vozidel
Jihočeský kraj58 vozidel
Středočeský kraj58 vozidel
Moravskoslezský kraj51 vozidel
Plzeňský kraj49 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem OPEL X16 SZ KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod120 282 km
  • medián173 335 km
  • čtvrtina prohlídek nad204 562 km

Z 76 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19928459,5 %
199310846,3 %
199414148,9 %
199519567,2 %
199611262,5 %
19975675,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem OPEL X16 SZ KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.