Kód motoru

Motor MA 12 KAT

Kompletní recenze motoru MA 12 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 40 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
40 kW
Výkon (54 k)
~1 235 cm³
Objem
6,7 l/100 km
Ø spotřeba
150 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 726 kg· Produkce 1990-1993· Ø stáří provozovaných vozidel 35,4 roku (medián 36 let)· Pořadí popularity #1657· Pořadí spolehlivosti #1029 z 2 382
Evidováno
921
V provozu
93
Způsobilost na STK
94,9 %
STK kontrol
2 525

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 2 525 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 31,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

MA 12 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 921 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Nissan.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 235 cm³ a výkonu 40 kW (54 HP). Vyráběl se v letech 1990–1993.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let13 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let13 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let85,2 %210 kontrol
Stáří 13+ let89,2 %1 046 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km90,9 %197 kontrol
100 000–200 000 km89,2 %1 133 kontrol
200 000–300 000 km82,2 %118 kontrol
Nad 300 000 km4 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 525 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení9× (37,5 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7× (29,2 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3× (12,5 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku3× (12,5 %)
Identifikace vozidla1× (4,2 %)

Vozidla s motorem MA 12 KAT

Značka a modelPočet
Nissan Micra 1.3547
Nissan Micra 1.2307
Nissan Micra54
Nissan Micra 1.3 Lx4
Nissan Micra 1.2 Lx3
Nissan Micra 1,2 S1
Nissan Micra 1,3 Lx1
Nissan Micra Lx 1.21
Nissan Nissan Micra 1.01
Nissan Nissan Micra 1.3 Slx Jn100hk101

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru MA 12 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Nissan Micra 1.395,0 %
Nissan Micra 1.295,0 %
Nissan Micra93,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód MA 12 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Nissan Micra 1.3 (1990–1999): 547 kusů
  • Nissan Micra 1.2 (1990–1998): 307 kusů
  • Nissan Micra (1990–1994): 54 kusů
  • Nissan Micra 1.3 LX (1990–1991): 4 kusy
  • Nissan Micra 1.2 LX (1990–1992): 3 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 916 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (355 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 5 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (355)1999 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj84 vozidel
Jihočeský kraj80 vozidel
Středočeský kraj63 vozidel
Jihomoravský kraj57 vozidel
Královéhradecký kraj47 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem MA 12 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod114 788 km
  • medián147 852 km
  • čtvrtina prohlídek nad185 979 km

Z 46 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199035554,1 %
199130157,1 %
199218360,7 %
19935962,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem MA 12 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.