Kód motoru

Motor M9T D 8

Kompletní recenze motoru M9T D 8: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 110 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 299 cm³
Objem
8,6 l/100 km
Ø spotřeba
226 g/km
Ø CO₂
143 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 2 261 kg· Produkce 2012-2016· Ø stáří provozovaných vozidel 12,4 roku (medián 12 let)· Pořadí popularity #2354· Pořadí spolehlivosti #1558 z 2 382
Evidováno
522
V provozu
337
Způsobilost na STK
93,3 %
STK kontrol
3 082

Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 3 082 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

M9T D 8 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 522 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 299 cm³ a výkonu 110 kW (149 HP). Vyráběl se v letech 2012–2016.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let92,3 %274 kontrol
Stáří 4–7 let94,3 %1 579 kontrol
Stáří 8–12 let95,0 %1 905 kontrol
Stáří 13+ let91,5 %106 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km94,5 %417 kontrol
100 000–200 000 km94,8 %802 kontrol
200 000–300 000 km94,4 %853 kontrol
Nad 300 000 km94,2 %1 761 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 082 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení154× (33,0 %)
Brzdové zařízení73× (15,7 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav61× (13,1 %)
Identifikace vozidla47× (10,1 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku41× (8,8 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

17 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor M9T D 8

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
14×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
9×

Vozidla s motorem M9T D 8

Značka a modelPočet
Renault Master515
Renault Theault Proteo2
Renault Master Dci 1501
Renault Master Horsebox1
Renault Master Mr-Zs1
Renault Master Proteo1
Renault Master Pt Horsebox1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru M9T D 8 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Master93,3 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód M9T D 8 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Master (2012–2016): 515 kusů
  • Renault Theault Proteo: 2 kusy
  • Renault Master Dci 150: 1 kus
  • Renault Master Horsebox: 1 kus
  • Renault Master MR-ZS: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 119 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2013 (57 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 403 vozidel s tímto motorem.

2013
2012 (5)2016 (4)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj81 vozidel
Jihomoravský kraj70 vozidel
Hlavní město Praha55 vozidel
Královéhradecký kraj34 vozidel
Moravskoslezský kraj34 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem M9T D 8 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod189 496 km
  • medián289 854 km
  • čtvrtina prohlídek nad463 024 km

Z 2 267 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20135729,8 %
20145050,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem M9T D 8

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.