Kód motoru

Motor M1JU

Kompletní recenze motoru M1JU: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 92 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
92 kW
Výkon (125 k)
~998 cm³
Objem
5,4 l/100 km
Ø spotřeba
122 g/km
Ø CO₂
180 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 355 kg· Produkce 2018-2020· Ø stáří provozovaných vozidel 7,3 roku (medián 7 let)· Pořadí popularity #1754· Pořadí spolehlivosti #593 z 2 382
Evidováno
856
V provozu
516
Způsobilost na STK
96,6 %
STK kontrol
2 467

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 2 467 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

M1JU je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 856 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o benzinový tříválec o objemu 998 cm³ a výkonu 92 kW (125 HP). Vyráběl se v letech 2018–2020.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let93,3 %493 kontrol
Stáří 4–7 let97,2 %1 912 kontrol
Stáří 8–12 let99,6 %221 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,7 %2 146 kontrol
100 000–200 000 km94,0 %150 kontrol
200 000–300 000 km3 kontroly · na podíl je to málo
Nad 300 000 km2 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 467 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla40× (37,7 %)
Brzdové zařízení30× (28,3 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení16× (15,1 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav10× (9,4 %)
Obtěžování okolí4× (3,8 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru M1JU zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Slabý brzdný účinek parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.4.2.1.1B2,08×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,8 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor M1JU

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
6×

Vozidla s motorem M1JU

Značka a modelPočet
Ford Ecosport854
Ford Ecosport Titanium2

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru M1JU podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford EcoSport96,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód M1JU nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford EcoSport (2018–2020): 854 kusů
  • Ford Ecosport Titanium (2019): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 139 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2019 (72 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 717 vozidel s tímto motorem.

2019
2018 (49)2020 (18)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj227 vozidel
Hlavní město Praha85 vozidel
Ústecký kraj82 vozidel
Moravskoslezský kraj63 vozidel
Kraj Vysočina36 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem M1JU podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod26 704 km
  • medián40 480 km
  • čtvrtina prohlídek nad60 761 km

Z 2 330 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
2018496,1 %
20197215,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem M1JU

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.