Kód motoru

Motor K7MA702

Kompletní recenze motoru K7MA702: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 66 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~1 598 cm³
Objem
7,8 l/100 km
Ø spotřeba
176 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 1 221 kg· Produkce 1996-1999· Ø stáří provozovaných vozidel 28,3 roku (medián 28 let)· Pořadí popularity #2958
Evidováno
316
V provozu
66
Způsobilost na STK
91,7 %
STK kontrol
2 562

Způsobilé na 30 dnů 5,7 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 2 562 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

K7MA702 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 316 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 598 cm³ a výkonu 66 kW (89 HP). Vyráběl se v letech 1996–1999.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let15 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let33 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let91,6 %346 kontrol
Stáří 13+ let89,7 %1 788 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km59 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km90,4 %1 561 kontrol
200 000–300 000 km88,8 %581 kontrol
Nad 300 000 km9 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 562 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 91,7 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení47× (20,9 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku46× (20,4 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení36× (16,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav35× (15,6 %)
Obtěžování okolí24× (10,7 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,1 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 697 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor K7MA702

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
15×
B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
10×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
8×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
6×

Vozidla s motorem K7MA702

Značka a modelPočet
Renault Megane Scenic161
Renault Megane75
Renault Megane Coupe30
Renault Megane Classic16
Renault Megane Scenic 1.6e Rt5
Renault Megane Scenic 1.63
Renault Megane 1.62
Renault Megane 1.6 E2
Renault Megane Cabriolet2
Renault Megane Scenic 1.6 E2
Renault Megane Scenic 1.6 E Rt2
Renault Megane Scenic Ja0f052
Renault Megan Scénic1
Renault Megane 1.6 E Rt1
Renault Megane 1.6 I1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru K7MA702 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Megane Scenic91,0 %
Renault Megane92,8 %
Renault Megane Coupe93,6 %
Renault Megane Classic91,9 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód K7MA702 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Megane Scenic (1996–1999): 161 kusů
  • Renault Megane (1995–2004): 75 kusů
  • Renault Megane Coupe (1996–1999): 30 kusů
  • Renault Megane Classic (1997–1999): 16 kusů
  • Renault Megane Scenic 1.6e RT (1997–1999): 5 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 293 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1998 (124 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 23 vozidel s tímto motorem.

1998
1995 (1)2008 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj53 vozidel
Ústecký kraj40 vozidel
Karlovarský kraj34 vozidel
Kraj Vysočina28 vozidel
Moravskoslezský kraj25 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem K7MA702 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod144 132 km
  • medián169 307 km
  • čtvrtina prohlídek nad200 817 km

Z 9 720 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19964195,1 %
19977498,6 %
199812497,6 %
19994998,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem K7MA702

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.