Kód motoru

Motor G9T K 7

Kompletní recenze motoru G9T K 7: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 110 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 188 cm³
Objem
9 l/100 km
Ø spotřeba
246 g/km
Ø CO₂
190 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 922 kg· Produkce 2003-2006· Ø stáří provozovaných vozidel 21,6 roku (medián 22 let)· Pořadí popularity #3005
Evidováno
303
V provozu
96
Způsobilost na STK
93,1 %
STK kontrol
2 295

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 2 295 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

G9T K 7 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 303 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 188 cm³ a výkonu 110 kW (149 HP). Vyráběl se v letech 2003–2006.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let36 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let94,0 %436 kontrol
Stáří 8–12 let92,3 %755 kontrol
Stáří 13+ let94,1 %999 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km95,6 %113 kontrol
100 000–200 000 km93,8 %1 065 kontrol
200 000–300 000 km93,0 %903 kontrol
Nad 300 000 km92,6 %135 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 295 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení45× (24,7 %)
Brzdové zařízení41× (22,5 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav33× (18,1 %)
Řízení21× (11,5 %)
Identifikace vozidla16× (8,8 %)

Vozidla s motorem G9T K 7

Značka a modelPočet
Renault Espace287
Renault Espace 2.2 Dci8
Renault Espace 2,2 Dci5
Renault Espace 2.21
Renault Espace Jk1
Renault Grand Espace1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru G9T K 7 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Espace93,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód G9T K 7 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Espace (2003–2010): 287 kusů
  • Renault Espace 2.2 Dci (2004–2005): 8 kusů
  • Renault Espace 2,2 Dci (2003–2005): 5 kusů
  • Renault Espace 2.2 (2004): 1 kus
  • Renault Espace JK (2005): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 216 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2004 (94 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 87 vozidel s tímto motorem.

2004
2003 (43)2010 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj42 vozidel
Hlavní město Praha39 vozidel
Jihomoravský kraj31 vozidel
Moravskoslezský kraj26 vozidel
Ústecký kraj26 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem G9T K 7 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod168 453 km
  • medián209 356 km
  • čtvrtina prohlídek nad259 445 km

Z 726 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20034381,4 %
20049484,0 %
20055188,2 %
20062788,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem G9T K 7

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.