Kód motoru

Motor G8TE7

Kompletní recenze motoru G8TE7: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 61 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
61 kW
Výkon (83 k)
~2 188 cm³
Objem
6,8 l/100 km
Ø spotřeba
173 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 373 kg· Produkce 1994-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 30,4 roku (medián 31 let)· Pořadí popularity #1748· Pořadí spolehlivosti #1293 z 2 382
Evidováno
858
V provozu
121
Způsobilost na STK
94,1 %
STK kontrol
2 413

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 2 413 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 28,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

G8TE7 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 858 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 188 cm³ a výkonu 61 kW (82 HP). Vyráběl se v letech 1994–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let10 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let39 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let88,1 %277 kontrol
Stáří 13+ let89,9 %1 715 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km93,8 %113 kontrol
100 000–200 000 km91,4 %763 kontrol
200 000–300 000 km88,8 %1 158 kontrol
Nad 300 000 km87,9 %190 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 413 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení13× (24,5 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13× (24,5 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9× (17,0 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku7× (13,2 %)
Obtěžování okolí4× (7,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor G8TE7

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Deformace, praskliny nebo lomy karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, které ovlivňují její pevnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.4
2×

Vozidla s motorem G8TE7

Značka a modelPočet
Renault Laguna839
Renault Laguna 2.2 D10
Renault Laguna B56f052
Renault Laguna 2.2 D1
Renault Laguna 2,2 D Rt1
Renault Laguna 2.2 Rt1
Renault Laguna 2.2d Rt1
Renault Laguna Combi 2.2td1
Renault Renault Laguna1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru G8TE7 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Laguna94,1 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód G8TE7 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Laguna (1994–2003): 839 kusů
  • Renault Laguna 2.2 D (1994–1996): 10 kusů
  • Renault Laguna B56f05 (1995–1996): 2 kusy
  • Renault Laguna 2.2 D (1996): 1 kus
  • Renault Laguna 2,2 D RT (1995): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 858 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1995 (456 vozidel).

1995
1994 (45)2003 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj121 vozidel
Moravskoslezský kraj66 vozidel
Jihomoravský kraj59 vozidel
Hlavní město Praha55 vozidel
Plzeňský kraj55 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem G8TE7 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod173 958 km
  • medián214 000 km
  • čtvrtina prohlídek nad257 381 km

Z 1 445 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19944548,9 %
199545638,2 %
199629569,8 %
19974785,1 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem G8TE7

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.