Kód motoru

Motor G4CR KAT

Kompletní recenze motoru G4CR KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 84 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
84 kW
Výkon (114 k)
~1 596 cm³
Objem
8 l/100 km
Ø spotřeba
187 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 095 kg· Produkce 1991-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 32,7 roku (medián 33 let)· Pořadí popularity #1606· Pořadí spolehlivosti #814 z 2 382
Evidováno
977
V provozu
130
Způsobilost na STK
95,6 %
STK kontrol
1 936

Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 1 936 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 34,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

G4CR KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 977 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Hyundai.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 596 cm³ a výkonu 84 kW (114 HP). Vyráběl se v letech 1991–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let33 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let88,2 %228 kontrol
Stáří 13+ let87,2 %866 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km91 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km87,3 %1 007 kontrol
200 000–300 000 km85,2 %176 kontrol
Nad 300 000 km3 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 936 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení10× (37,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5× (18,5 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5× (18,5 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku3× (11,1 %)
Obtěžování okolí2× (7,4 %)

Nejčastější závady STK pro motor G4CR KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
2×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Vozidla s motorem G4CR KAT

Značka a modelPočet
Hyundai Lantra 1.6769
Hyundai Elantra140
Hyundai Lantra45
Hyundai Elantra 1.6 GLS5
Hyundai Lantra 1.6 GLS5
Hyundai Lantra 1.6 I GLS 16v3
Hyundai Elantra 1.6i1
Hyundai Hyundai Lantra 1.61
Hyundai Lantra 1,61

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru G4CR KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Hyundai Lantra 1.696,2 %
Hyundai Elantra94,0 %
Hyundai Lantra94,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód G4CR KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Hyundai Lantra 1.6 (1991–2001): 769 kusů
  • Hyundai Elantra (1990–2003): 140 kusů
  • Hyundai Lantra (1992–1999): 45 kusů
  • Hyundai Elantra 1.6 Gls (1991–1996): 5 kusů
  • Hyundai Lantra 1.6 Gls (1991–1996): 5 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 977 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1992 (394 vozidel).

1992
1990 (1)2003 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj68 vozidel
Moravskoslezský kraj48 vozidel
Jihomoravský kraj47 vozidel
Středočeský kraj45 vozidel
Královéhradecký kraj40 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem G4CR KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod118 050 km
  • medián148 482 km
  • čtvrtina prohlídek nad160 010 km

Z 38 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19917964,6 %
199239453,8 %
199315451,3 %
199416252,5 %
19958957,3 %
19966266,1 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem G4CR KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.