Kód motoru

Motor G4CR-DOHC KAT

Kompletní recenze motoru G4CR-DOHC KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 84 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 91 B
Palivo
84 kW
Výkon (114 k)
~1 596 cm³
Objem
8,6 l/100 km
Ø spotřeba
187 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 157 kg· Produkce 1991-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 32,7 roku (medián 33 let)· Pořadí popularity #2314· Pořadí spolehlivosti #526 z 2 382
Evidováno
544
V provozu
55
Způsobilost na STK
96,9 %
STK kontrol
1 199

Způsobilé na 30 dnů 1,3 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 1 199 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

G4CR-DOHC KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 544 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Hyundai.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 596 cm³ a výkonu 84 kW (114 HP). Vyráběl se v letech 1991–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 4–7 let2 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let19 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let91,7 %721 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km91,1 %112 kontrol
100 000–200 000 km91,1 %538 kontrol
200 000–300 000 km92,4 %132 kontrol
Nad 300 000 km7 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 199 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Podvozek a části připevněné k podvozku5× (31,2 %)
Brzdové zařízení3× (18,8 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3× (18,8 %)
Obtěžování okolí2× (12,5 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2× (12,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor G4CR-DOHC KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
2×

Vozidla s motorem G4CR-DOHC KAT

Značka a modelPočet
Hyundai Lantra 1.6494
Hyundai Lantra44
Hyundai Lantra 1,62
Hyundai Lantra 1.6i1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru G4CR-DOHC KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Hyundai Lantra 1.696,9 %
Hyundai Lantra98,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód G4CR-DOHC KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Hyundai Lantra 1.6 (1991–1999): 494 kusů
  • Hyundai Lantra (1992–1996): 44 kusů
  • Hyundai Lantra 1,6 (1992–1994): 2 kusy
  • Hyundai Lantra 1.6i (1993): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 544 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1994 (160 vozidel).

1994
1991 (17)1999 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Moravskoslezský kraj32 vozidel
Jihomoravský kraj29 vozidel
Hlavní město Praha28 vozidel
Královéhradecký kraj25 vozidel
Pardubický kraj25 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem G4CR-DOHC KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod107 763 km
  • medián131 058 km
  • čtvrtina prohlídek nad163 902 km

Z 58 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199214132,6 %
19937722,1 %
199416017,5 %
199512814,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem G4CR-DOHC KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.