Kód motoru

Motor F20A4

Kompletní recenze motoru F20A4: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 98 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
98 kW
Výkon (133 k)
~1 997 cm³
Objem
8,9 l/100 km
Ø spotřeba
220 g/km
Ø CO₂
201 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 1 276 kg· Produkce 1992-2000· Ø stáří provozovaných vozidel 29,1 roku (medián 29 let)· Pořadí popularity #3314
Evidováno
230
V provozu
132
Způsobilost na STK
92,6 %
STK kontrol
1 693

Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 1 693 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

F20A4 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 230 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Honda.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 997 cm³ a výkonu 98 kW (133 HP). Vyráběl se v letech 1992–2000.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let8 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let13 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let92,6 %108 kontrol
Stáří 13+ let93,3 %1 567 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km76 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km93,7 %808 kontrol
200 000–300 000 km91,9 %729 kontrol
Nad 300 000 km87 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 693 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení41× (22,5 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav33× (18,1 %)
Brzdové zařízení29× (15,9 %)
Identifikace vozidla22× (12,1 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku21× (11,5 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 544 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor F20A4

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
15×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
6×
B
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
6×

Vozidla s motorem F20A4

Značka a modelPočet
Honda Prelude212
Honda Prelude 2.0 I6
Honda Accord4
Honda Prelude 2.02
Honda Prelude 2.0i2
Honda Prelude Bb92
Honda Prelude 2.0i 133 Ps1
Honda Prelude 20001

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru F20A4 podle modelu.

Značka a modelSTK
Honda Prelude92,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód F20A4 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Honda Prelude (1990–2000): 212 kusů
  • Honda Prelude 2.0 I (1992–1997): 6 kusů
  • Honda Accord (1990–1994): 4 kusy
  • Honda Prelude 2.0 (1997): 2 kusy
  • Honda Prelude 2.0i: 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 162 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1997 (48 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 68 vozidel s tímto motorem.

1997
1990 (2)2000 (13)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj31 vozidel
Středočeský kraj27 vozidel
Moravskoslezský kraj26 vozidel
Hlavní město Praha23 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem F20A4 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod156 900 km
  • medián196 062 km
  • čtvrtina prohlídek nad236 069 km

Z 2 742 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19974881,3 %
19984397,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem F20A4

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.