Kód motoru

Motor F1AGL411A

Kompletní recenze motoru F1AGL411A: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 110 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 287 cm³
Objem
5,7 l/100 km
Ø spotřeba
150 g/km
Ø CO₂
158 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 2 221 kg· Produkce 2015-2019· Ø stáří provozovaných vozidel 9,1 roku (medián 9 let)· Pořadí popularity #2237· Pořadí spolehlivosti #821 z 2 382
Evidováno
578
V provozu
529
Způsobilost na STK
95,6 %
STK kontrol
2 980

Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 2 980 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

F1AGL411A je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 578 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Fiat.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 287 cm³ a výkonu 110 kW (149 HP). Vyráběl se v letech 2015–2019.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let93,7 %647 kontrol
Stáří 4–7 let96,3 %2 429 kontrol
Stáří 8–12 let96,8 %1 226 kontrol
Stáří 13+ let6 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,4 %2 424 kontrol
100 000–200 000 km95,8 %1 209 kontrol
200 000–300 000 km92,9 %467 kontrol
Nad 300 000 km92,4 %132 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 980 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla64× (30,0 %)
Brzdové zařízení43× (20,2 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav30× (14,1 %)
Obtěžování okolí26× (12,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení25× (11,7 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru F1AGL411A zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Opotřebený mechanismus parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1A2,45×
Poškozené prachovky řízeníŘízení · kód 2.1.3.7.1A1,64×
Vnější poškození lanovodůBrzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1A1,62×
Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2A1,39×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

8,4 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P068547×P080525×P055522×P013010×P05608×P05F88×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor F1AGL411A

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
15×
B
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.4
5×
B
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11
4×

Vozidla s motorem F1AGL411A

Značka a modelPočet
Fiat Ducato571
Fiat Fiat Ducato6
Fiat G650gj1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru F1AGL411A podle modelu.

Značka a modelSTK
Fiat Ducato95,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód F1AGL411A nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Fiat Ducato (2015–2019): 571 kusů
  • Fiat Fiat Ducato: 6 kusů
  • Fiat G650gj (2017): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 138 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2017 (49 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 440 vozidel s tímto motorem.

2017
2015 (12)2019 (6)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj78 vozidel
Jihomoravský kraj66 vozidel
Plzeňský kraj54 vozidel
Zlínský kraj47 vozidel
Ústecký kraj46 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem F1AGL411A podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod14 316 km
  • medián74 813 km
  • čtvrtina prohlídek nad153 554 km

Z 4 281 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20164626,1 %
20174932,7 %
20182520,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem F1AGL411A

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.