Kód motoru

Motor F1AE0481D

Kompletní recenze motoru F1AE0481D: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 88 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
88 kW
Výkon (120 k)
~2 287 cm³
Objem
8 l/100 km
Ø spotřeba
212 g/km
Ø CO₂
151 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní N1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 2 172 kg· Produkce 2007-2012· Ø stáří provozovaných vozidel 17,2 roku (medián 17 let)· Pořadí popularity #2799
Evidováno
361
V provozu
326
Způsobilost na STK
91,6 %
STK kontrol
2 249

Způsobilé na 30 dnů 7,4 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti, z 2 249 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

F1AE0481D je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 361 vozidel s tímto kódem - u značek Citroën a Fiat.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 287 cm³ a výkonu 88 kW (119 HP). Vyráběl se v letech 2007–2012.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let68 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let91,2 %317 kontrol
Stáří 8–12 let94,0 %961 kontrol
Stáří 13+ let92,6 %1 636 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km94,0 %314 kontrol
100 000–200 000 km93,6 %864 kontrol
200 000–300 000 km93,5 %1 125 kontrol
Nad 300 000 km92,0 %652 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 249 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 91,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení126× (27,6 %)
Brzdové zařízení93× (20,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku61× (13,3 %)
Obtěžování okolí50× (10,9 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav46× (10,1 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru F1AE0481D zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Vnější poškození lanovodůBrzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1A2,81×
Vadný zdroj potkávacího světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4A2,22×
Nedostatečně upevněný výfukPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1A2,0×
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1A1,87×
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1A1,73×
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1A1,65×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 620 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,7 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P040367×P063859×P033524×P008918×P009116×P040212×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Vozidla s motorem F1AE0481D

Značka a modelPočet
Fiat Ducato201
Fiat Ducato 2.3 Jtd31
Fiat Ducato 2.3 Jtd 1722
Fiat Fiat Ducato13
Fiat Ducato 2.3 Jtd 1111
Fiat Ducato 2.3 Jtd 159
Citroën Jumper8
Citroën Jumper 3.0 Hdi 35 L45
Citroën Jumper 3.0 Hdi 35 L45
Fiat Ducato 120 Multijet5
Fiat Ducato 2,3 Jtd5
Citroën Jumper4
Fiat Ducato 2.3 Jtd 11 Combinato3
Fiat Ducato 2.3 Jtd 17 H3
Fiat Adriatik2

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru F1AE0481D podle modelu.

Značka a modelSTK
Fiat Ducato92,5 %
Fiat Ducato 2.3 Jtd92,5 %
Fiat Ducato 2.3 Jtd 1795,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód F1AE0481D nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Fiat Ducato (2006–2011): 201 kusů
  • Fiat Ducato 2.3 Jtd (2007–2011): 31 kusů
  • Fiat Ducato 2.3 Jtd 17 (2007–2012): 22 kusů
  • Fiat Fiat Ducato (2007–2012): 13 kusů
  • Fiat Ducato 2.3 Jtd 11 (2010): 11 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 117 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2007 (28 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 244 vozidel s tímto motorem.

2007
2006 (2)2012 (3)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj64 vozidel
Jihomoravský kraj48 vozidel
Jihočeský kraj32 vozidel
Hlavní město Praha31 vozidel
Plzeňský kraj31 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem F1AE0481D podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod144 572 km
  • medián210 415 km
  • čtvrtina prohlídek nad281 648 km

Z 33 514 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20072892,9 %
20082688,5 %
20102085,0 %
20112378,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem F1AE0481D

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.