Kód motoru

Motor E7FB7/06

Kompletní recenze motoru E7FB7/06: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 40 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
40 kW
Výkon (54 k)
~1 171 cm³
Objem
6,4 l/100 km
Ø spotřeba
155 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 973 kg· Produkce 1991-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 33 let (medián 33 let)· Pořadí popularity #1736· Pořadí spolehlivosti #1992 z 2 382
Evidováno
864
V provozu
77
Způsobilost na STK
92,0 %
STK kontrol
2 688

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 2,2 % (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti, z 2 688 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 19,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

E7FB7/06 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 864 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 171 cm³ a výkonu 40 kW (54 HP). Vyráběl se v letech 1991–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let41 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let40 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let86,0 %236 kontrol
Stáří 13+ let88,3 %2 342 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km88,6 %360 kontrol
100 000–200 000 km88,4 %2 174 kontrol
200 000–300 000 km85,2 %250 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 688 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení42× (26,9 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení28× (17,9 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav22× (14,1 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku21× (13,5 %)
Řízení12× (7,7 %)

Nejčastější závady STK pro motor E7FB7/06

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
7×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×

Vozidla s motorem E7FB7/06

Značka a modelPočet
Renault Clio 1.2625
Renault Clio189
Renault Clio 1.2 Rn11
Renault Clio 1.410
Renault Clio 1.2 Rt6
Renault Clio 1.2 I5
Renault Clio 1,23
Renault Clio 1,2 Rn2
Renault Clio 1.2i2
Renault 571
Renault Clio 1.2 Vf1c57r051
Renault Clio B/c 571

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru E7FB7/06 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Clio 1.292,9 %
Renault Clio92,3 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód E7FB7/06 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Clio 1.2 (1991–2007): 625 kusů
  • Renault Clio (1990–2009): 189 kusů
  • Renault Clio 1.2 RN (1991–1994): 11 kusů
  • Renault Clio 1.4 (1991–1996): 10 kusů
  • Renault Clio 1.2 RT (1992–1994): 6 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 864 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1992 (183 vozidel).

1992
1990 (1)2009 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj124 vozidel
Středočeský kraj98 vozidel
Jihomoravský kraj72 vozidel
Královéhradecký kraj62 vozidel
Kraj Vysočina59 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem E7FB7/06 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod114 744 km
  • medián142 149 km
  • čtvrtina prohlídek nad170 177 km

Z 4 160 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199116177,6 %
199218387,4 %
199316987,6 %
199418187,3 %
199510594,3 %
199647100,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem E7FB7/06

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.