Kód motoru

Motor DYY

Kompletní recenze motoru DYY: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 150 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
150 kW
Výkon (204 k)
~1 968 cm³
Objem
5,9 l/100 km
Ø spotřeba
154 g/km
Ø CO₂
232 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 2 037 kg· Produkce 2024-2026· Ø stáří provozovaných vozidel 0,6 roku (medián 1 rok)· Pořadí popularity #1769· Pořadí spolehlivosti #44 z 2 382
Evidováno
843
V provozu
827
Způsobilost na STK
99,6 %
STK kontrol
1 082

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 1 082 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

DYY je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 843 vozidel s tímto kódem - u značek Audi a Škoda.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 968 cm³ a výkonu 150 kW (204 HP). Vyráběl se v letech 2024–2026.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let98,7 %238 kontrol
Stáří 4–7 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let3 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,3 %179 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 082 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla3× (75,0 %)
Výhledy1× (25,0 %)

Vozidla s motorem DYY

Značka a modelPočet
Audi Audi Q5243
Audi Audi Q5 Sb184
Audi Audi A6 Avant167
Audi A5 Avant141
Audi A5 Limousine83
Audi Audi A6 Limousine21
Audi A6 Avant3
Škoda Octavia1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru DYY podle modelu.

Značka a modelSTK
Audi Audi Q599,7 %
Audi Audi A6 Avant99,1 %
Audi Audi Q5 SB100,0 %
Audi A5 Avant100,0 %
Audi A5 Limousine100,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód DYY nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Audi Audi Q5 (2025–2026): 243 kusů
  • Audi Audi Q5 SB (2025–2026): 184 kusů
  • Audi Audi A6 Avant (2025–2026): 167 kusů
  • Audi A5 Avant (2024–2026): 141 kusů
  • Audi A5 Limousine (2024–2026): 83 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 203 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2025 (138 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 640 vozidel s tímto motorem.

2025
2024 (18)2026 (47)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha73 vozidel
Moravskoslezský kraj32 vozidel
Plzeňský kraj32 vozidel
Jihomoravský kraj27 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem DYY podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod2 375 km
  • medián6 093 km
  • čtvrtina prohlídek nad11 742 km

Z 199 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
202513819,6 %
2026476,4 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem DYY

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.