Kód motoru

Motor CHF

Kompletní recenze motoru CHF: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 44 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 198 cm³
Objem
5,8 l/100 km
Ø spotřeba
137 g/km
Ø CO₂
154 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 093 kg· Produkce 2009-2011· Ø stáří provozovaných vozidel 16 let (medián 16 let)· Pořadí popularity #1523· Pořadí spolehlivosti #1139 z 2 382
Evidováno
1 066
V provozu
1 012
Způsobilost na STK
94,5 %
STK kontrol
4 927

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 4 927 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

CHF je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 066 vozidel s tímto kódem - u značek Volkswagen a Škoda.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 198 cm³ a výkonu 44 kW (59 HP). Vyráběl se v letech 2009–2011.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let98 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let97,6 %506 kontrol
Stáří 8–12 let96,7 %2 907 kontrol
Stáří 13+ let92,0 %3 691 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km96,1 %2 128 kontrol
100 000–200 000 km94,3 %4 645 kontrol
200 000–300 000 km86,6 %433 kontrol
Nad 300 000 km6 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 4 927 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení139× (24,8 %)
Obtěžování okolí128× (22,8 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení114× (20,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav69× (12,3 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku60× (10,7 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru CHF zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1B2,26×
Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3B2,21×
Netěsný výfukový systémPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.2B1,7×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,4 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor CHF

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
49×
B
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
48×
B
Výfukový systém zjevně netěsný.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.2
21×
B
Nestanoví-li výrobce vozidla hodnoty plynných emisí, je překročena povolená hodnota plynný emisí:
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.2
14×

Vozidla s motorem CHF

Značka a modelPočet
Škoda Fabia843
Volkswagen Fox221
Škoda Fabia Htp1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru CHF podle modelu.

Značka a modelSTK
Škoda Fabia94,4 %
Volkswagen Fox94,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód CHF nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Škoda Fabia (2005–2012): 843 kusů
  • Volkswagen Fox (2009–2012): 221 kusů
  • Škoda Fabia Htp (2009): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 257 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2010 (100 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 809 vozidel s tímto motorem.

2010
2005 (1)2012 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj163 vozidel
Ústecký kraj141 vozidel
Jihočeský kraj112 vozidel
Plzeňský kraj94 vozidel
Královéhradecký kraj81 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem CHF podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod82 451 km
  • medián119 668 km
  • čtvrtina prohlídek nad155 891 km

Z 9 921 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20099197,8 %
201010097,0 %
20116388,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem CHF

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.