Kód motoru

Motor CG10

Kompletní recenze motoru CG10: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 40 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
40 kW
Výkon (54 k)
~998 cm³
Objem
6,2 l/100 km
Ø spotřeba
150 g/km
Ø CO₂
150 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 991 kg· Produkce 1993-2002· Ø stáří provozovaných vozidel 27,3 roku (medián 27 let)· Pořadí popularity #2295· Pořadí spolehlivosti #2108 z 2 382
Evidováno
552
V provozu
125
Způsobilost na STK
91,6 %
STK kontrol
3 261

Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 7,9 % bez plné způsobilosti, z 3 261 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

CG10 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 552 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Nissan.

Jedná se o benzinový tříválec o objemu 998 cm³ a výkonu 40 kW (54 HP). Vyráběl se v letech 1993–2002.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let21 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let34 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let91,3 %320 kontrol
Stáří 13+ let91,4 %3 115 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km92,8 %712 kontrol
100 000–200 000 km91,1 %2 492 kontrol
200 000–300 000 km90,4 %322 kontrol
Nad 300 000 km5 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 261 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 91,6 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení135× (32,5 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení98× (23,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku73× (17,6 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav72× (17,3 %)
Identifikace vozidla15× (3,6 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru CG10 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Koroze karoserie narušující pevnostPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2B1,4×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,6 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor CG10

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
29×
B
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2
20×
B
Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.4.1.1
13×
B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
10×

Vozidla s motorem CG10

Značka a modelPočet
Nissan Micra292
Nissan Micra 1.0231
Nissan Micra 1.0 Cvt6
Nissan Micra 1.0 I4
Nissan Micra 1.0 Eaak112
Nissan Micra 1.0 Lx2
Nissan K111
Nissan K11-10-3581
Nissan Micra - K111
Nissan Micra 1,01
Nissan Micra 1.0 16 V1
Nissan Micra 1.0 16v1
Nissan Micra 1.0 16v Lx1
Nissan Micra Ctg1
Nissan Micra Slx1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru CG10 podle modelu.

Značka a modelSTK
Nissan Micra91,6 %
Nissan Micra 1.091,9 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód CG10 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Nissan Micra (1992–2003): 292 kusů
  • Nissan Micra 1.0 (1992–2006): 231 kusů
  • Nissan Micra 1.0 Cvt (1995–2002): 6 kusů
  • Nissan Micra 1.0 I (1996–1997): 4 kusy
  • Nissan Micra 1.0 Eaak11 (1994–1998): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 409 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1997 (74 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 143 vozidel s tímto motorem.

1997
1992 (5)2006 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj71 vozidel
Jihočeský kraj61 vozidel
Středočeský kraj56 vozidel
Jihomoravský kraj55 vozidel
Plzeňský kraj43 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem CG10 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod98 110 km
  • medián130 504 km
  • čtvrtina prohlídek nad163 309 km

Z 19 190 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19934197,6 %
19943694,4 %
19954495,5 %
19967098,6 %
19977498,6 %
199856100,0 %
19992387,0 %
20002365,2 %
20022055,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem CG10

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.