Kód motoru

Motor C3GA7 KAT

Kompletní recenze motoru C3GA7 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 40 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
40 kW
Výkon (54 k)
~1 239 cm³
Objem
7 l/100 km
Ø spotřeba
159 g/km
Ø CO₂
150 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 818 kg· Produkce 1993-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 32 let (medián 32 let)· Pořadí popularity #1244· Pořadí spolehlivosti #1670 z 2 382
Evidováno
1 416
V provozu
142
Způsobilost na STK
93,0 %
STK kontrol
4 154

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 4 154 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 22,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

C3GA7 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 416 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 239 cm³ a výkonu 40 kW (54 HP). Vyráběl se v letech 1993–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let17 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let40 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let89,9 %237 kontrol
Stáří 13+ let89,4 %3 358 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km91,2 %706 kontrol
100 000–200 000 km89,5 %2 769 kontrol
200 000–300 000 km87,7 %446 kontrol
Nad 300 000 km27 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 4 154 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení47× (33,8 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení26× (18,7 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku20× (14,4 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav19× (13,7 %)
Obtěžování okolí13× (9,4 %)

Nejčastější závady STK pro motor C3GA7 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
6×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
4×

Vozidla s motorem C3GA7 KAT

Značka a modelPočet
Renault Twingo1 375
Renault Twingo 1,310
Renault Twingo 1.39
Renault Twingo C063057
Renault Tvingo2
Renault Renault Twingo1
Renault Twingo C063551

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru C3GA7 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Twingo92,8 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód C3GA7 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Twingo (1990–2007): 1 375 kusů
  • Renault Twingo 1,3 (1993–1996): 10 kusů
  • Renault Twingo 1.3 (1993–1996): 9 kusů
  • Renault Twingo C06305 (1994–1997): 7 kusů
  • Renault Tvingo (1993–1995): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 1 411 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1994 (822 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 5 vozidel s tímto motorem.

1994
1990 (1)2007 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj136 vozidel
Jihomoravský kraj118 vozidel
Jihočeský kraj114 vozidel
Moravskoslezský kraj113 vozidel
Hlavní město Praha78 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem C3GA7 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod95 710 km
  • medián120 000 km
  • čtvrtina prohlídek nad153 000 km

Z 201 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199333957,2 %
199482227,6 %
199519131,4 %
19964566,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem C3GA7 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.