Kód motoru

Motor B14XFT

Kompletní recenze motoru B14XFT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 92 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
92 kW
Výkon (125 k)
~1 399 cm³
Objem
5,5 l/100 km
Ø spotřeba
128 g/km
Ø CO₂
207 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 296 kg· Produkce 2015-2018· Ø stáří provozovaných vozidel 9,8 roku (medián 10 let)· Pořadí popularity #2045· Pořadí spolehlivosti #291 z 2 382
Evidováno
671
V provozu
575
Způsobilost na STK
97,9 %
STK kontrol
3 193

Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 3 193 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

B14XFT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 671 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 399 cm³ a výkonu 92 kW (125 HP). Vyráběl se v letech 2015–2018.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let96,7 %301 kontrol
Stáří 4–7 let98,8 %2 392 kontrol
Stáří 8–12 let97,8 %1 695 kontrol
Stáří 13+ let1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,4 %3 246 kontrol
100 000–200 000 km98,0 %1 068 kontrol
200 000–300 000 km59 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km5 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 193 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 97,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav23× (26,4 %)
Identifikace vozidla19× (21,8 %)
Obtěžování okolí15× (17,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13× (14,9 %)
Brzdové zařízení10× (11,5 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,5 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P001110×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor B14XFT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
10×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
10×

Vozidla s motorem B14XFT

Značka a modelPočet
Opel Astra+234
Opel Astra216
Opel Astra Sports Tourer106
Opel Astra Sports Tourer+69
Opel Astra Sports Tourer +18
Opel Astra +8
Opel Astra Sport Tourer+4
Opel Mokka X4
Opel Astra Sports Tourer 1.43
Opel Crossland X2
Opel Grandland X2
Opel Astra Sport Tourer1
Opel Astra Sports Tourer1
Opel Astra Sports Touerer1
Opel Astra Sports Tourer 1.61

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru B14XFT podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Astra+98,5 %
Opel Astra97,7 %
Opel Astra Sports Tourer98,2 %
Opel Astra Sports Tourer+97,1 %
Opel Astra Sports Tourer +95,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód B14XFT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Astra+ (2015–2018): 234 kusů
  • Opel Astra (1993–2018): 216 kusů
  • Opel Astra Sports Tourer (2016–2018): 106 kusů
  • Opel Astra Sports Tourer+ (2016–2018): 69 kusů
  • Opel Astra Sports Tourer + (2016–2017): 18 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 159 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2016 (102 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 512 vozidel s tímto motorem.

2016
1993 (1)2018 (7)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha109 vozidel
Jihomoravský kraj80 vozidel
Moravskoslezský kraj71 vozidel
Středočeský kraj57 vozidel
Olomoucký kraj45 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem B14XFT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod37 557 km
  • medián60 891 km
  • čtvrtina prohlídek nad92 181 km

Z 8 396 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20161023,9 %
20173713,5 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem B14XFT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.