Kód motoru

Motor 840 A 3.000

Kompletní recenze motoru 840 A 3.000: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 44 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Registrovaných
190
V provozu
29
STK úspěšnost
92,4 %
STK kontrol
1 412

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 242 cm³
Objem
6,7 l/100 km
Ø spotřeba
158 g/km
Ø CO₂
160 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 955 kg· Produkce 1996-2001· Ø stáří provozovaných vozidel 28,6 let (medián 29 let)· Pořadí popularity #2515

840 A 3.000 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 190 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Lancia.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 242 cm³ a výkonu 44 kW (59 k). Vyráběl se v letech 1996–2001.

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 840 A 3.000 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Lancia Y (1996–2000): 55 kusů
  • Lancia Y 1.2 (1996–2000): 31 kusů
  • Lancia Lancia Y (1996–2000): 13 kusů
  • Lancia Y 1.3 (1996–2000): 6 kusů
  • Lancia Ypsilon (1998): 3 kusy

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 412 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru prošlo úspěšně 92,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Spolehlivost STK podle stáří

Jak motor drží úspěšnost na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 4–7 let100,0 %4 kontrol
Stáří 8–12 let97,8 %226 kontrol
Stáří 13+ let97,2 %1 136 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Kolik procent STK kontrol prošlo úspěšně v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,3 %230 kontrol
100 000–200 000 km97,3 %941 kontrol
200 000–300 000 km96,2 %184 kontrol
Nad 300 000 km100,0 %2 kontrol

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je STK úspěšnost motoru 840 A 3.000 podle modelu.

Značka a modelSTK
Lancia Y89,6 %
Lancia Y 1.294,8 %
Lancia .94,2 %
Lancia Lancia Y91,8 %

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení54× (33,5 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení43× (26,7 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku26× (16,1 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9× (5,6 %)
Obtěžování okolí8× (5,0 %)

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 190 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1997 (52 vozidel).

1997
1995 (1)2003 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj37 vozidel

Vozidla s motorem 840 A 3.000

Značka a modelPočet
LANCIA Y55
LANCIA Y 1.231
LANCIA Lancia Y13
LANCIA Y 1.36
LANCIA Ypsilon3
LANCIA Y 1,23
LANCIA Y 102
LANCIA Lancia Y 1.32

Nejčastější závady STK pro motor 840 A 3.000

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
8×
B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
5×
Ověření konkrétního vozu zdarma

Plánujete koupi auta s motorem 840 A 3.000? Prověřte ho podle VIN.

Zjistěte, jestli tento konkrétní vůz neměl na minulé STK problém - například v oblasti obtěžování okolí nebo jinou typickou slabinu motoru 840 A 3.000. Z českého registru zjistíme nájezd, počet majitelů, dovoz, evidované STK závady i podezření na stočený tachometr. Zdarma, bez registrace.

Značky používající tento motor

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 840 A 3.000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a zjistěte skutečnou historii konkrétního vozidla: stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů.