Kód motoru

Motor 834 B146 KAT

Kompletní recenze motoru 834 B146 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 85 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 995 cm³
Objem
8,3 l/100 km
Ø spotřeba
190 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 1· Ø hmotnost 1 210 kg· Produkce 1990-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 36,9 roku (medián 37 let)· Pořadí popularity #2720
Evidováno
383
V provozu
69
Způsobilost na STK
96,1 %
STK kontrol
1 486

Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 1 486 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 35,8 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

834 B146 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 383 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Fiat.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 995 cm³ a výkonu 85 kW (115 HP). Vyráběl se v letech 1990–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let4 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let10 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let47 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let86,4 %294 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km13 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km85,9 %213 kontrol
200 000–300 000 km85,0 %140 kontrol
Nad 300 000 km20 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 486 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 96,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2× (66,7 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku1× (33,3 %)

Nejčastější závady STK pro motor 834 B146 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada má vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.2
1×

Vozidla s motorem 834 B146 KAT

Značka a modelPočet
Fiat Croma371
Fiat Croma 2.0 I-E4
Fiat Croma 2.0i.e.3
Fiat Croma 2.0 I1
Fiat Croma 2.0i.e.cat1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 834 B146 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Fiat Croma96,2 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 834 B146 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Fiat Croma (1990–1999): 371 kusů
  • Fiat Croma 2.0 I-E (1990–1995): 4 kusy
  • Fiat Croma 2.0i.e. (1993–1996): 3 kusy
  • Fiat Croma 2.0 I (1990): 1 kus
  • Fiat Croma 2.0i.e.cat (1995): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 365 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1990 (182 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 18 vozidel s tímto motorem.

1990
1990 (182)1999 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Jihomoravský kraj26 vozidel
Středočeský kraj21 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 834 B146 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199018269,8 %
19913860,5 %
19923050,0 %
19935673,2 %
19942065,0 %
19952777,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 834 B146 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.