Kód motoru

Motor 6AM 40

Kompletní recenze motoru 6AM 40: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 160 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

EL
Palivo
160 kW
Výkon (218 k)
164 g/km
Ø CO₂
165 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 826 kg· Produkce 2022-2026· Ø stáří provozovaných vozidel 1,8 roku (medián 2 roky)· Pořadí popularity #2331
Evidováno
536
V provozu
529
Způsobilost na STK
98,9 %
STK kontrol
732

Způsobilé na 30 dnů 1,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti, z 732 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

6AM 40 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 536 vozidel s tímto kódem - u značek Mitsubishi a Renault.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let97,6 %164 kontrol
Stáří 4–7 let48 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km95,8 %189 kontrol
100 000–200 000 km5 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 732 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 98,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla6× (75,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1× (12,5 %)
Řízení1× (12,5 %)

Nejčastější závady STK pro motor 6AM 40

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Vozidla s motorem 6AM 40

Značka a modelPočet
Renault Scenic E-Tech Electric295
Renault Megane E-Tech Electric230
Mitsubishi Eclipse Cross8
Renault Megane E-Tech2
Renault Megane1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 6AM 40 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Megane E-Tech Electric98,4 %
Renault Scenic E-Tech Electric99,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 6AM 40 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Scenic E-Tech Electric (2024–2026): 295 kusů
  • Renault Megane E-Tech Electric (2022–2026): 230 kusů
  • Mitsubishi Eclipse Cross (2025): 8 kusů
  • Renault Megane E-Tech: 2 kusy
  • Renault Megane: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 136 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2023 (37 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 400 vozidel s tímto motorem.

2023
2022 (25)2026 (11)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj39 vozidel
Jihomoravský kraj23 vozidel
Hlavní město Praha22 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 6AM 40 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod10 315 km
  • medián21 830 km
  • čtvrtina prohlídek nad42 556 km

Z 189 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20222552,0 %
20233729,7 %
2024336,1 %
2025300,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 6AM 40

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.