Kód motoru

Motor 4G69

Kompletní recenze motoru 4G69: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 118 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
118 kW
Výkon (160 k)
~2 378 cm³
Objem
9,7 l/100 km
Ø spotřeba
231 g/km
Ø CO₂
198 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 679 kg· Produkce 2003-2009· Ø stáří provozovaných vozidel 20,6 roku (medián 21 let)· Pořadí popularity #2372· Pořadí spolehlivosti #1897 z 2 382
Evidováno
512
V provozu
341
Způsobilost na STK
92,3 %
STK kontrol
4 239

Způsobilé na 30 dnů 6,5 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti, z 4 239 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

4G69 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 512 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Mitsubishi.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 2 378 cm³ a výkonu 118 kW (160 HP). Vyráběl se v letech 2003–2009.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let55 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let93,5 %540 kontrol
Stáří 8–12 let94,2 %1 099 kontrol
Stáří 13+ let92,4 %3 267 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km94,2 %759 kontrol
100 000–200 000 km94,3 %2 315 kontrol
200 000–300 000 km90,3 %1 652 kontrol
Nad 300 000 km92,8 %222 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 4 239 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení177× (27,8 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav115× (18,1 %)
Brzdové zařízení112× (17,6 %)
Obtěžování okolí70× (11,0 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku55× (8,6 %)

Na co se u tohoto motoru zaměřit

Závady, které technici u motoru 4G69 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

ZávadaČastěji
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1A1,36×
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,26×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 801 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,5 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P043111×P01558×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor 4G69

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
14×
B
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.9
14×

Vozidla s motorem 4G69

Značka a modelPočet
Mitsubishi Grandis112
Mitsubishi Outlander Cu5wxnmyzl671
Mitsubishi Outlander Cu5wxnhyzl661
Mitsubishi Grandis Na4wlnuyl658
Mitsubishi Outlander Cu5wxrmyzl643
Mitsubishi Outlander40
Mitsubishi Outlander Cu5wxrhyzl630
Mitsubishi Grandis Na4wlruyl620
Mitsubishi Grandis Na4wlnhyl618
Mitsubishi Outlander N Cu5wxnmyzl616
Mitsubishi Eclipse10
Mitsubishi Grandis Na4wlrhyl66
Mitsubishi Grandis Na4wlnuyl6 N15
Mitsubishi Outlander N Cu5wxrmyzl65
Mitsubishi Grandis 2.43

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 4G69 podle modelu.

Značka a modelSTK
Mitsubishi Grandis90,3 %
Mitsubishi Outlander Cu5wxnmyzl691,8 %
Mitsubishi Grandis Na4wlnuyl694,3 %
Mitsubishi Outlander Cu5wxnhyzl693,7 %
Mitsubishi Outlander Cu5wxrmyzl693,2 %
Mitsubishi Outlander Cu5wxrhyzl695,0 %
Mitsubishi Grandis Na4wlruyl690,2 %
Mitsubishi Outlander N Cu5wxnmyzl691,2 %
Mitsubishi Outlander90,4 %
Mitsubishi Grandis Na4wlnhyl690,9 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 4G69 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Mitsubishi Grandis (2004–2009): 112 kusů
  • Mitsubishi Outlander Cu5wxnmyzl6 (2003–2009): 71 kusů
  • Mitsubishi Outlander Cu5wxnhyzl6 (2003–2008): 61 kusů
  • Mitsubishi Grandis Na4wlnuyl6 (2004–2011): 58 kusů
  • Mitsubishi Outlander Cu5wxrmyzl6 (2003–2008): 43 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 304 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2004 (87 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 208 vozidel s tímto motorem.

2004
2003 (9)2011 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj73 vozidel
Ústecký kraj57 vozidel
Jihočeský kraj47 vozidel
Hlavní město Praha46 vozidel
Královéhradecký kraj45 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 4G69 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod127 685 km
  • medián178 350 km
  • čtvrtina prohlídek nad224 532 km

Z 5 103 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20048762,1 %
20058654,7 %
20067437,8 %
20072352,2 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 4G69

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.