Kód motoru

Motor 4EC1

Kompletní recenze motoru 4EC1: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 37 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
37 kW
Výkon (50 k)
~1 488 cm³
Objem
5,7 l/100 km
Ø spotřeba
151 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 883 kg· Produkce 1990-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 32,7 roku (medián 32 let)· Pořadí popularity #2519
Evidováno
460
V provozu
55
Způsobilost na STK
92,4 %
STK kontrol
1 517

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 1 517 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 22,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

4EC1 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 460 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Opel.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 488 cm³ a výkonu 37 kW (50 HP). Vyráběl se v letech 1990–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let3 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let14 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let97 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let89,4 %1 070 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km89,1 %156 kontrol
100 000–200 000 km89,2 %713 kontrol
200 000–300 000 km88,4 %363 kontrol
Nad 300 000 km33 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 517 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15× (38,5 %)
Brzdové zařízení7× (17,9 %)
Identifikace vozidla6× (15,4 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku6× (15,4 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav4× (10,3 %)

Nejčastější závady STK pro motor 4EC1

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
3×
B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
2×

Vozidla s motorem 4EC1

Značka a modelPočet
Opel Corsa420
Opel Corsa Swing8
Opel Corsa 1.5 D4
Opel Corsa 1.5 D Swing4
Opel Corsa 1.5d4
Opel Corsa City4
Opel Corsa 1,5d2
Opel Corsa 1,5 D1
Opel Corsa 1.5 Td1
Opel Corsa 1.5 Td Swing1
Opel Corsa 1.5. D1
Opel Corsa 1.5d City1
Opel Corsa 1.5d Swing1
Opel Corsa 1.5td1
Opel Corsa 1.5td Swing1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 4EC1 podle modelu.

Značka a modelSTK
Opel Corsa92,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 4EC1 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Opel Corsa (1990–2003): 420 kusů
  • Opel Corsa Swing (1991–1995): 8 kusů
  • Opel Corsa 1.5 D (1993–1994): 4 kusy
  • Opel Corsa 1.5 D Swing (1991–1995): 4 kusy
  • Opel Corsa 1.5d (1994–1995): 4 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 455 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1994 (151 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 5 vozidel s tímto motorem.

1994
1990 (13)2003 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj53 vozidel
Jihomoravský kraj32 vozidel
Jihočeský kraj32 vozidel
Ústecký kraj25 vozidel
Moravskoslezský kraj23 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 4EC1 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod140 710 km
  • medián179 995 km
  • čtvrtina prohlídek nad221 458 km

Z 3 658 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19915135,3 %
19922352,2 %
199311037,3 %
199415132,5 %
19959338,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 4EC1

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.