Kód motoru

Motor 4 CA

Kompletní recenze motoru 4 CA: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 51 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
51 kW
Výkon (69 k)
~2 496 cm³
Objem
9,6 l/100 km
Ø spotřeba
123 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Nákladní Automobil Skříňový M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 652 kg· Produkce 1990-2000· Ø stáří provozovaných vozidel 35,9 roku (medián 36 let)· Pořadí popularity #1840· Pořadí spolehlivosti #1677 z 2 382
Evidováno
783
V provozu
150
Způsobilost na STK
92,9 %
STK kontrol
2 871

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 2 871 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 27,3 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

4 CA je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 783 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Ford.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 496 cm³ a výkonu 51 kW (69 HP). Vyráběl se v letech 1990–2000.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let13 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let18 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let86,0 %143 kontrol
Stáří 13+ let90,1 %1 402 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km90,7 %959 kontrol
100 000–200 000 km91,1 %225 kontrol
200 000–300 000 km89,1 %238 kontrol
Nad 300 000 km87,3 %259 kontrol

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 871 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 92,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Podvozek a části připevněné k podvozku49× (26,3 %)
Brzdové zařízení47× (25,3 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení31× (16,7 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav27× (14,5 %)
Obtěžování okolí9× (4,8 %)

Nejčastější závady STK pro motor 4 CA

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
11×
B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
10×
B
Zjevné deformace, praskliny nebo lomy rámu, pomocného rámu nebo jiné nosné konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.1.1
6×
B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
5×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×

Vozidla s motorem 4 CA

Značka a modelPočet
Ford Transit 2.5201
Ford Transit 100 L196
Ford Transit 100193
Ford Transit81
Ford Transit 8036
Ford Transit 12017
Ford Transit 13010
Ford Tranzit7
Ford Transit 100l 2.55
Ford Ford Transit4
Ford Transit L4
Ford Transit 100 L 2.5 D3
Ford Transit 2.5 D3
Ford Ford Transit 100 L2
Ford Transit 100 2,52

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 4 CA podle modelu.

Značka a modelSTK
Ford Transit 10095,1 %
Ford Transit 2.595,8 %
Ford Transit91,2 %
Ford Transit 100 L93,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 4 CA nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Ford Transit 2.5 (1990–1995): 201 kusů
  • Ford Transit 100 L (1990–2000): 196 kusů
  • Ford Transit 100 (1990–2000): 193 kusů
  • Ford Transit (1990–2004): 81 kusů
  • Ford Transit 80 (1990–1997): 36 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 769 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (332 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 14 vozidel s tímto motorem.

1991
1990 (298)2004 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj77 vozidel
Jihomoravský kraj49 vozidel
Hlavní město Praha40 vozidel
Moravskoslezský kraj37 vozidel
Ústecký kraj37 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 4 CA podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod33 817 km
  • medián78 683 km
  • čtvrtina prohlídek nad180 750 km

Z 362 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
199029854,0 %
199133253,0 %
19923537,1 %
19933043,3 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 4 CA

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.