Kód motoru

Motor 2C 2.0

Kompletní recenze motoru 2C 2.0: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 53 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
53 kW
Výkon (72 k)
~1 975 cm³
Objem
5,9 l/100 km
Ø spotřeba
165 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 141 kg· Produkce 1992-1999· Ø stáří provozovaných vozidel 30,8 roku (medián 31 let)· Pořadí popularity #2832
Evidováno
350
V provozu
41
Způsobilost na STK
94,9 %
STK kontrol
958

Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 958 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 22,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

2C 2.0 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 350 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Toyota.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 975 cm³ a výkonu 53 kW (72 HP). Vyráběl se v letech 1992–1999.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let2 kontroly · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let14 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let92,5 %107 kontrol
Stáří 13+ let89,8 %687 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km20 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km90,8 %293 kontrol
200 000–300 000 km91,3 %413 kontrol
Nad 300 000 km84,3 %172 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 958 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Podvozek a části připevněné k podvozku21× (33,3 %)
Brzdové zařízení14× (22,2 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení14× (22,2 %)
Výhledy7× (11,1 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav4× (6,3 %)

Nejčastější závady STK pro motor 2C 2.0

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
4×
B
Na karosérii, kabině nebo nástavbě vozidla se vyskytují nebezpečné vnější díly, které mohou způsobit zachycení nebo zranění osob.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.2.1
3×

Vozidla s motorem 2C 2.0

Značka a modelPočet
Toyota Corolla333
Toyota Corola5
Toyota Corolla 2.0 D3
Toyota Corolla 2.0 D Xl2
Toyota Corolla 2.0 Dxl2
Toyota Corrola2
Toyota Corolla Ce100l-Alwmdsw1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 2C 2.0 podle modelu.

Značka a modelSTK
Toyota Corolla94,9 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 2C 2.0 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Toyota Corolla (1992–2003): 333 kusů
  • Toyota Corola (1993–1996): 5 kusů
  • Toyota Corolla 2.0 D (1992–1999): 3 kusy
  • Toyota Corolla 2.0 D XL (1993–1996): 2 kusy
  • Toyota Corolla 2.0 Dxl (1993): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 350 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1994 (109 vozidel).

1994
1992 (12)2003 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj35 vozidel
Jihomoravský kraj25 vozidel
Jihočeský kraj24 vozidel
Kraj Vysočina24 vozidel
Hlavní město Praha22 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 2C 2.0 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod187 965 km
  • medián243 757 km
  • čtvrtina prohlídek nad286 992 km

Z 68 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19935955,9 %
199410933,0 %
19955147,1 %
19967640,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 2C 2.0

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.