Motor 270920
Kompletní recenze motoru 270920: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 155 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 3 614 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.
270920 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 785 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Mercedes-Benz.
Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 991 cm³ a výkonu 155 kW (210 HP). Vyráběl se v letech 2012–2019.
Spolehlivost STK podle stáří
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.
U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.
Spolehlivost STK podle nájezdu
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.
U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.
Spolehlivost na STK
Z celkem 3 614 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 97,9 %.
Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.
Kategorie závad
Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Nejčastější závady STK pro motor 270920
Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.
Vozidla s motorem 270920
| Značka a model | Počet |
|---|---|
| Mercedes-Benz GLA 250 4MATIC | 190 |
| Mercedes-Benz GLA 220 4MATIC | 154 |
| Mercedes-Benz B 220 4MATIC | 110 |
| Mercedes-Benz A 250 | 59 |
| Mercedes-Benz CLA 250 4MATIC | 59 |
| Mercedes-Benz CLA 250 | 54 |
| Mercedes-Benz B 200 Natural Gas | 29 |
| Mercedes-Benz A 250 4MATIC | 24 |
| Mercedes-Benz CLA 220 4MATIC | 22 |
| Mercedes-Benz GLA 250 | 21 |
| Mercedes-Benz A 220 4MATIC | 16 |
| Mercedes-Benz B 250 | 16 |
| Mercedes-Benz B 250 4MATIC | 12 |
| Mercedes-Benz B 200 C | 9 |
| Mercedes-Benz B 200 Natural Gas | 1 |
Spolehlivost podle modelu
Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 270920 podle modelu.
| Značka a model | STK |
|---|---|
| Mercedes-Benz Gla 250 4matic | 98,6 % |
| Mercedes-Benz Gla 220 4matic | 98,8 % |
| Mercedes-Benz B 220 4matic | 97,6 % |
| Mercedes-Benz Cla 250 4matic | 96,7 % |
| Mercedes-Benz Cla 250 | 96,6 % |
| Mercedes-Benz A 250 | 97,0 % |
| Mercedes-Benz B 200 Natural Gas | 94,1 % |
| Mercedes-Benz A 250 4matic | 98,2 % |
Značky používající tento motor
Kde se vyskytuje
Podle dat z českého registru vozidel se kód 270920 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:
- Mercedes-Benz Gla 250 4matic (2014–2020): 190 kusů
- Mercedes-Benz Gla 220 4matic (2017–2019): 154 kusů
- Mercedes-Benz B 220 4matic (2013–2018): 110 kusů
- Mercedes-Benz A 250 (2012–2018): 59 kusů
- Mercedes-Benz Cla 250 4matic (2014–2018): 59 kusů
Ročník výroby vs. počet vozidel
Rozložení 226 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2014 (44 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 559 vozidel s tímto motorem.
Kde se nejvíc vyskytuje
Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).
| Hlavní město Praha | 178 vozidel |
| Středočeský kraj | 96 vozidel |
| Jihomoravský kraj | 85 vozidel |
| Moravskoslezský kraj | 69 vozidel |
| Zlínský kraj | 45 vozidel |
Z registru vozidel
Složení vozů s motorem 270920 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Nájezd při prohlídce STK
stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť
- čtvrtina prohlídek pod44 197 km
- medián71 658 km
- čtvrtina prohlídek nad115 823 km
Z 4 055 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.
Dovozy podle roku výroby
roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly
| Rok výroby | Vozidel | Podíl dovozů |
|---|---|---|
| 2014 | 44 | 25,0 % |
| 2015 | 38 | 36,8 % |
| 2016 | 20 | 30,0 % |
| 2017 | 35 | 28,6 % |
| 2018 | 41 | 14,6 % |
| 2019 | 26 | 7,7 % |
Proklepněte konkrétní vůz s motorem 270920
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.