Kód motoru

Motor 264920

Kompletní recenze motoru 264920: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 145 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
145 kW
Výkon (197 k)
~1 991 cm³
Objem
7,4 l/100 km
Ø spotřeba
169 g/km
Ø CO₂
237 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 762 kg· Produkce 2019-2023· Ø stáří provozovaných vozidel 5,3 roku (medián 5 let)· Pořadí popularity #948· Pořadí spolehlivosti #66 z 2 382
Evidováno
1 983
V provozu
983
Způsobilost na STK
99,4 %
STK kontrol
3 736

Způsobilé na 30 dnů 0,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti, z 3 736 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

264920 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 983 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Mercedes-Benz.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 991 cm³ a výkonu 145 kW (197 HP). Vyráběl se v letech 2019–2023.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let99,0 %723 kontrol
Stáří 4–7 let99,1 %2 071 kontrol
Stáří 8–12 let10 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km99,2 %2 441 kontrol
100 000–200 000 km97,4 %339 kontrol
200 000–300 000 km9 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km4 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 3 736 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav10× (31,2 %)
Identifikace vozidla9× (28,1 %)
Výhledy6× (18,8 %)
Obtěžování okolí3× (9,4 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2× (6,2 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,4 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor 264920

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Vozidla s motorem 264920

Značka a modelPočet
Mercedes-Benz E 200545
Mercedes-Benz GLC 200 4MATIC378
Mercedes-Benz GLC 300 4MATIC348
Mercedes-Benz E 300245
Mercedes-Benz E 350229
Mercedes-Benz E 200 4MATIC84
Mercedes-Benz C 30069
Mercedes-Benz C 300 4MATIC36
Mercedes-Benz GLC 20016
Mercedes-Benz E 200 4MATIC Allterrain12
Mercedes-Benz CLS 3509
Mercedes-Benz GLE 350 4MATIC3
Mercedes-Benz GLC 3002
Mercedes-Benz AMG C63 S1
Mercedes-Benz E 20001

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 264920 podle modelu.

Značka a modelSTK
Mercedes-Benz Glc 200 4matic99,8 %
Mercedes-Benz Glc 300 4matic99,7 %
Mercedes-Benz E 20099,4 %
Mercedes-Benz E 300100,0 %
Mercedes-Benz E 35099,3 %
Mercedes-Benz E 200 4matic98,8 %
Mercedes-Benz C 30098,1 %
Mercedes-Benz C 300 4matic95,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 264920 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Mercedes-Benz E 200 (2019–2023): 545 kusů
  • Mercedes-Benz Glc 200 4matic (2019–2023): 378 kusů
  • Mercedes-Benz Glc 300 4matic (2019–2025): 348 kusů
  • Mercedes-Benz E 300 (2019–2024): 245 kusů
  • Mercedes-Benz E 350 (2019–2020): 229 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 359 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2019 (115 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 624 vozidel s tímto motorem.

2019
2018 (1)2025 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha242 vozidel
Jihomoravský kraj109 vozidel
Středočeský kraj99 vozidel
Moravskoslezský kraj60 vozidel
Ústecký kraj59 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 264920 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod28 491 km
  • medián50 450 km
  • čtvrtina prohlídek nad77 767 km

Z 2 680 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20191157,8 %
20209732,0 %
20217022,9 %
20226315,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 264920

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.